Методи країнознавчих та політико-географічних досліджень

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методи країнознавчих та політико-географічних досліджень
Код дисципліни
ВК 1.1.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Формування у студентів уявлень про методичну базу політичної географії та географічного країнознавства; оволодіння навичками якісного та кількісного аналізу, основними методами математичної статистики у застосуванні до політико-географічної та країнознавчої проблематики; формування навичок роботи з різними видами географічних даних; формування навичок грамотної організації дослідних робіт (курсових та дипломних проектів).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Суспільна географія», «Географічне краєзнавство та країнознавство»; 2. Успішне проходження навчальної практики з набуття географічної інформації 3. Володіння основами математичного аналізу на рівні програми середньої загальноосвітньої школи.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Методи політико-географічних та країнознавчих досліджень» має на меті сформувати у студентів комплексне уявлення про методичну базу суспільної географії, зокрема у сфері політичної географії та країнознавства. Аналізується співвідношення між вузько-галузевими та міждисциплінарними науково-аналітичними підходами, зокрема робиться наголос на способах застосування міждисциплінарних методів соціологічного аналізу та їх адаптації для потреб просторового аналізу. Окремо виділяються блоки методів якісного аналізу, кількісного аналізу та картографічної візуалізації. Також, приділяється увага особливостям джерельної бази політико-географічних та країнознавчих досліджень та вимоги до збору і організації даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Брайчевський, Ю. С. Використання методу регресійного аналізу у суспільно-географічних дослідженнях на прикладі вивчення електоральної поведінки. Економічна та соціальна географія, 2014, 2: 66-72. 2. Брайчевський, Ю. С. Факторний аналіз у дослідженнях з географії зовнішньої торгівлі. Географія та туризм, 2010, 5: 58-65 3. Мезенцев, К. В. Методи дослідження в суспільній географії: традиції і новації. Економічна та соціальна географія, 2013, 1: 32-42. 4. Шаблій О.І. Математичні методи в соціально-економічній географії: Навч. посібн. – Львів: Світ, 1994. – 302 с. 5. Flowerdew R., Martin, L.D. Methods In Human Geography: A Guide For Students Doing A Research Project. –Pearson Prentice Hall, 2005. – 366 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи
Методи та критерії оцінювання
Оцінка результатів вивчення дисципліни відбувається на основі семестрового контролю та іспиту. Семестровий контроль передбачає написання двох контрольних робіт для перевірки знань лекційного матеріалу, а також оцінку виконання практичних робіт. За підсумками написання контрольних робіт для перевірки знань лекційного матеріалу студенти можуть набрати до 50% від максимальної кількості балів, що можна заробити впродовж семестру. За результатами виконання практичних робіт студенти можуть заробити до 50% балів передбачених для семестрового контролю. Для успішного завершення семестрової роботи і допуску до заліку студенти повинні отримати щонайменше 60% від максимально можливої кількості балів впродовж семестру, тобто 36 балів за 100-бальною шкалою. Підсумкове оцінювання відбувається у формі заліку наприкінці семестру. Максимально можлива кількість балів під час іспиту становить 40.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юліан Сергійович Брайчевський
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет