Урбаністична географія
Освітня програма: Економічна географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Урбаністична географія
Код дисципліни
ОК 25.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Функціональна складова дисципліни передбачає опанування такими компетенціями, як здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку урбаністичної географії, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя, здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу, здатність зосереджуватись на якості та результаті при виконанні завдань, здатність визначати, формулювати і вирішувати проблеми у сфері урбаністичних досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Математико-статистичні методи в географії», «Суспільна географія», «Географія населення та розселення», «Економічна географія».
2. Знання теоретичних основ суспільної та економічної географії, розміщення продуктивних сил, управління розвитком регіону.
3. Володіння базовими навичками загальнонаукових методів, джерелознавчого аналізу, картографічного моделювання, системно-структурного аналізу; історико-географічного підходу.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовна складова дисципліни включає аналіз історико-географічних, політичних, соціальних, економіко- географічних, проектувальних та інших аспектів розвитку міст і міських систем. Актуальність дисципліни зумовлена кількома положеннями. По-перше, на сьогодні більше половини населення Землі зосереджено в
містах, які становлять основну форму розселення людей. По-друге, міські утворення є фокусами взаємодії соціальних, економічних, екологічних, транспортних та інших проблем. Розуміння цього та володіння необхідною інформацією і методами дослідження з метою управління розвитком, сприяють їхньому
вирішенню. Таким чином, по-третє, вивчення розвитку міських поселень і мереж є важливим як для науковців, так і для фахівців, які приймають рішення щодо просторової організації розвитку будь-якої території.
Рекомендована та необхідна література
1. Дронова О.Л. Геоурбаністика: навч. посіб. / О.Л.Дронова. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. – 419 с.
2. Урбаністична Україна: в епіцентрі просторових змін: монографія / за ред.. К.Мезенцева, Я.Олійника, Н.Мезенцевої. – Київ: «Фенікс», 2017. – 438 с.
3. Ritchie, H., & Roser, M. (2018). Urbanization. Our World in Data.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, аналітична доповідь, дискусія, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. Завершується дисципліна іспитом. Обов’язковим для допуску до іспиту є виконання всіх практичних робіт та виступи на семінарах. Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виступів (презентацій), рефератів, практичних робіт, письмових модульних контрольних робіт (тест). Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні
така: результати навчання – 1.1 – 1.10 (знання) - до 5% за кожен; результати навчання – 2(вміння РН 2.1-2.6) - до20%; результати навчання – 3 (комунікація) - до10%; результати навчання – 4.1-4.2 (автономність та відповідальність) - до 10% за кожен.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Леонідівна
Дронова
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет