Географія країн Глобального Півдня

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія країн Глобального Півдня
Код дисципліни
ОК 17.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Вивчення дисципліни полягає у набутті студентами глибоких теоретичних знань з питань проведення типології країн світу за різними ознаками, висвітлення основних етапів формування політичної карти, розуміння основних характеристик, процесів, історії розвитку та складу досліджуваних субрегіонів світу. Вміти аналізувати інформацію з різних джерел про динаміку, тенденції, закономірності та перспективи розвитку економічних, соціальних та політичних процесів у країнах Глобального Півдня.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування шкільного курсу “Географії”, навчальної дисципліни «Географічне країнознавство та краєзнавство», навчальної практики з методів набуття географічної інформації; вміти кількісно і якісно аналізувати особливості природних та суспільних процесів у географічні оболонці, розробляти, керувати та управляти проектами географічної та міждисциплінарної спрямованості, оцінювати і забезпечувати якість робіт, вміти здійснювати комплексну оцінку та моніторинг ресурсів, прогнозувати розвиток географічних процесів і явищ; знати теоретичні основи суспільної географії, розміщення виробництва, населення, природно-ресурсного потенціалу; знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності, володіти навичками роботи з картографічними джерелами, комп’ютерними програмами Microsoft Word, Excel, PowerPoint та програмним забезпеченням для користування Інтернетом.
Зміст навчальної дисципліни
Викладаються закономірності та чинники територіальної організації суспільства і його складових на рівні субрегіонів країн Глобального Півдня, географічні проблеми просторової організації регіональної економіки. Розглядаються особливості територіального (міжнародного) поділу праці, розміщення продуктивних сил у межах досліджуваних регіонів, регіональної політики, територіальної організації виробництва, геополітики і геостратегії регіонів світу, просторових соціально-економічних пропорцій, територіальних соціально-економічні структур, транспортних й інфраструктурних мереж та систем, а також систем розселення у межах регіонів світу.
Рекомендована та необхідна література
1. Географія світового господарства (з основами економіки): навч. посіб. / За ред. Я. Б. Олійника, І. Г. Смирнова. К. : Знання, 2011. 638 с. 2. Довідковий атлас світу / В. В. Молочко, Ж. Є. Вовк, І. Л. Дрогушевська та ін. К. : ДНВП «Картографія», 2010. 328 с. 3. Економічна і соціальна географія світу // Яценко Б. П., Кіптенко В. К., Любіцева О. О. та ін. К. : Наш час, 2013. 472 с. 4. Країнознавство: Підручник / за заг. ред. Крижанівського В. П., Головченка В. І. К. : ВПЦ “Київський університет”, 2008. 658 с. 5. Павлов С. В., Мезенцев К. В., Любіцева О. О. Географія релігій. Київ : АртЕК, 1998. 504 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, дискусія.
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістових частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій та семінарських занять, передбачено виконання індивідуальних завдань у форматі підготовки та здачі презентацій. Завершується дисципліна іспитом. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні результатів семінарських занять, опитуванні та виконанні модульних контрольних робіт. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні наступна: результати навчання – 1.1 – 1.12 (знання) – до 48%; результати навчання – 2.1-2.8 (вміння) – до 32%; результати навчання – 3.1-3.2 (комунікація) – до 10%; результати навчання – 4.1-4.2 (автономність та відповідальність) – до 10%
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет