Географія Євразії, Північної Америки та Австралії

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія Євразії, Північної Америки та Австралії
Код дисципліни
ОК 10.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Формування загальних і спеціальних фахових компетенцій, а саме здатності застосовувати знання у практичних ситуаціях (ЗК1); спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово при вивченні особливостей Євразії, Північної Америки та Австралії (ЗК3); шукати, аналізувати та обробляти інформацію з різних джерел (ЗК7); аналізувати склад і будову геосфер (у відповідності до спеціалізації) на різних просторово-часових масштабах (СК5); самостійно досліджувати природні матеріали та статистичні дані ( у відповідності до спеціалізації) в польових і лабораторних умовах, описувати, аналізувати, документувати і звітувати про результати (СК8); ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти у географічній оболонці, їх властивості та притаманні ним процеси (СК10).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу «Дослідження рельєфу та геологічної будови», «Біогеографічні та ґрунтознавчі дослідження». Знання теоретичних основ формування природних закономірностей географічної зональності та висотної поясності. Володіння навичками аналізу, синтезу, індукції та дедукції.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на формування у студентів глибоких комплексних знань про особливості природи Євразії, Північної Америки та Австралії. Особлива увага при вивчені курсу спрямована на аналіз природних умов та ресурсів, питання збереження флори, фауни та природних ландшафтів в цілому. Вона сприяє здобуттю навиків орієнтування у просторі та часі, дозволяє розширити географічну картину світу
Рекомендована та необхідна література
1. Фізична географія материків та океанів. у 2т. Т 1. Азія / за ред. П.Г. Шищенка. - К.: ВПЦ «Київський університет», 2009. 2. Міхелі С.В. Фізична географія Євразії: навч. посібник. – К., Ірпінь, 2019 3. Удовиченко В.В. Фізична географія материків і океанів: Навчально-методичний комплекс (для студентів вищих навчальних закладів). – Суми, 2007. 4. Панасенко Б.Д. Фізична географія материків та океанів: Навчальний посібник. Частина ІІ. Євразія. Вінниця: ГІПАНІС, 2005. 5. Половина І.П. Фізична географія Європи: Навч. посібник для студентів географ. спеціальностей вищих навч. закладів. – К.: «АртЕк», 1998 6. Гудзевич А.В. Регіональна фізична географія (Європа та Азія) навч. посіб. для студ. географічних спец. ВНЗ / А.В. Гудзевич. – 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виступів на семінарах та написання контрольних робіт (тестових завдань). Оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи самостійну роботу. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання – 1.1 – 1.9 (знання) – до 55% результати навчання – 2 (вміння) - до 20%; результати навчання – 3 (комунікація) - до 5%; результати навчання – 4 (автономність та відповідальність) - до 20%
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Світлана Олександрівна Дем'яненко
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет