Навчальна практика з методів набуття географічної інформації

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика з методів набуття географічної інформації
Код дисципліни
ОК 8.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Набуття студентами вмінь і навичок використання інформаційних і комунікаційних технологій; набуття студентами вмінь і навичок шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел, здійснювати реєстрацію і аналіз даних за допомогою відповідних методів і технологічних та програмних засобів у лабораторних умовах; набуття студентами вмінь і навичок застосовувати знання і розуміння основних характеристик, процесів у суспільстві; набуття студентами вмінь і навичок планування, організації та проведення досліджень і підготовки звітності
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- успішне опанування курсів «Суспільна географія» та «Вступ до урбаністичних студій»; - знання теоретичних основ суспільної географії, джерел географічної інформації; - володіння навичками роботи з комп’ютерними програмами MS Word, MS Excel, PowerPoint, вміння логічно мислити, проводити статистичне зведення та статистичне групування.
Зміст навчальної дисципліни
У рамках навчальної дисципліни студенти засвоюють навички роботи з літературними, статистичними, картографічними та інтернет-джерелами інформації, а також подальшої систематизації зібраних даних. Змістовно освітній компонент включає п’ять тематичних складових: знайомство з офіційним сайтом регіональної влади для збору інформації про регіон; збір картографічної інформації про обраний регіон; пошук, відбір та систематизація даних про окремі складові функціонування регіону з використанням статистичних джерел інформації; пошук масмедійних інтернет-джерел, які висвітлюють питання та проблеми розвитку регіону; пошук, підбір, систематизація та оформлення наукових, науково-популярних та краєзнавчих літературних джерел інформації про регіон.
Рекомендована та необхідна література
1. Методи суспільно-географічних досліджень: навчально-методичне видання / за ред. К. Мезенцева. Київ: Видавництво «Фенікс», 2021. 100 с. 2. Пятницька-Позднякова І.С. Основи наукових досліджень у вищій школі: навчальний посібник. Київ, 2003.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Настановчі заняття, практичні завдання, групові та індивідуальні консультації
Методи та критерії оцінювання
Впродовж навчальної практики передбачено виконання 5 практичних завдань. Заняття проводяться у вигляді практичних робіт, а також самостійної роботи. Завершується дисципліна диференційованим заліком. Впродовж навчальної практики проводяться групові та індивідуальні консультації та поточна перевірка виконання практичних завдань студентами. Упродовж вивчення навчальної дисципліни здійснюється систематичне щотижневе проміжне звітування. Набуття здобувачами освіти знань та навичок також оцінюється під час перевірки та захисту кінцевого звіту. Підсумкове оцінювання проводиться у формі диференційованого заліку, на якому студенти захищають свої письмові звіти.
Мова викладання
Українська