Якість життя населення міст та регіонів

Освітня програма: Економічна та соціальна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Якість життя населення міст та регіонів
Код дисципліни
ВК 2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати: сутність сучасних концепцій розвитку комфортних для життя міст та регіонів; сутність сучасних економічних та соціальних трансформацій у містах та регіонах в контексті якості життя мешканців; чинники та індикатори умов життя та рівня життя населення міст та регіонів; сутність, специфіку та підходи до розуміння якості життя населення міст та регіонів; концептуальні основи аналізу забудови населених пунктів, аналізу переміщення у містах та між населеними пунктами, аналізу публічних просторів в контексті якості життя населення тощо. Вміти: застосовувати сучасні концепції розвитку міст та регіонів комфортних для життя; кількісно і якісно аналізувати об’єктивні і суб’єктивні індикатори якості життя населення; кількісно і якісно аналізувати забудову, публічні простори, переміщення в контексті якості життя населення; здійснювати комплексну оцінку та моніторинг якості життя населення у містах та регіонах; розробляти стратегії підвищення якості життя населення міст та регіонів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
мати базові знання із суспільної географії, соціальної географії, економічної географії, сталого розвитку; вміти аналізувати соціальні та економічні процеси в суспільстві, виявляти їх особливості, причини та оцінювати наслідки; володіти сучасними кількісними і якісними методами досліджень, вміти їх застосовувати у науково-дослідницькій діяльності; вміти застосовувати сучасні засади сталого розвитку для складання стратегічних планів і програм соціально-економічного розвитку міст і регіонів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Якість життя населення міст та регіонів» присвячена вивченню теоретичних та методичних основ дослідження якості життя населення міст та регіонів, економічних, соціальних та екологічних аспектів якості життя населення міст та регіонів, сучасних стратегій розвитку та управління комфортними для життя містами та регіонами.
Рекомендована та необхідна література
1. Гукалова І.В. Якість життя населення України: суспільно-географічна концептуалізація: Монографія. Київ, 2009. 346 с. 2. Соціальна географія: Підручник. За ред. Л. Нємець, К. Мезенцева. Київ: Фенікс, 2019. 304 с. 3. Мезенцев К.В., Підгрушний Г.П., Мезенцева (Провотар) Н.І. Регіональний розвиток в Україні: суспільно-просторова нерівність та поляризація: Монографія. Київ: Прінт сервіс, 2014. 132 с. 4. Покляцький С.А. Умови життя населення великих міст України: суспільно-географічне дослідження. Київ: Наукова думка, 2016. 184 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, дискусія, презентація, вирішення конкретних задач та ситуацій, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна заліком. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт. Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Іванівна Провотар
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет