Сучасні концепції міського розвитку
Освітня програма: Економічна та соціальна географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Сучасні концепції міського розвитку
Код дисципліни
ВК 1.2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати: сутність понять глобалізація, глобалізм, мондіалізація, інтеграція; Глобалізаційні тренди і виклики політичного, економічного, соціального життя суспільства; особливості розвитку міських систем за різних сценаріїв глобалізаційних процесів; Сутність міського маркетингу та брендингу територій; головні ознаки неоліберальної урбанізації та особливості неоліберальної міської політики; основи управління міськими агломераціями тощо. Вміти: оцінювати ключові тренди розвитку та аналізувати міські простори та їх трансформації, виявляти впливи різних соціально-економічних явищ на їх значення та функції; Формулювати наукові гіпотези, визначати актуальні аспекти у процесі; застосовувати підходи, методи та метрики нового урбанізму, транзитно-орієнтованого розвитку до конструювання урбанізованих систем локального рівня тощо
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Здобутий освітній ступінь «бакалавр» та успішне опанування дисципліни «Contemporary Debates in Human Geography (Сучасні дискусії в суспільній географії)».
2. Знання теоретичних та прикладних основ суспільної та економічної географії, урбаністичної географії, управління розвитком регіону, міського і регіонального планування, концепції сталого розвитку.
3. Сформовані вміння кількісно і якісно аналізувати особливості природних та суспільних процесів у географічні оболонці, розробляти, керувати та управляти проектами географічної та міждисциплінарної спрямованості, оцінювати і забезпечувати якість робіт, вміти здійснювати комплексну оцінку та моніторинг ресурсів і територій, прогнозувати розвиток географічних процесів і явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Сучасні концепції міського розвитку» окреслює особливості впливу глобалізаційних процесів на функціонування міст і можливі тренди їх розвитку у цьому контексті, а також аналізує гострі проблеми, що існують у міському середовищі. Аналізуються тенденції розвитку міст в умовах неоліберальної політекономічної доктрини світу. Окремими складовими дисципліни є вивчення засад міської політики, основ ландшафтного планування і стратегічної екологічної оцінки просторових планів, міського маркетингу та брендингу. З метою пошуку найкращих практик щодо міського розвитку детально висвітлюються умови формування, принципи і заходи міської політики Європейського Союзу. Аналіз сучасних концепцій нового урбанізму, сталого та інтегрованого міського розвитку, креативних, розумних, зелених міст формує у студентів розуміння напрямків збалансованого, соціально-орієнтованого розвитку міст з високим рівнем стійкості, якості міського середовища та екологічної безпеки, соціальною захищеністю населення.
Рекомендована та необхідна література
1. Дронова О.Л. Геоурбаністика: навч. посіб. / О.Л.Дронова. К.: ВПЦ «Київський університет»,2014. 419 с.
2. Урбаністична Україна: в епіцентрі просторових змін: монографія / за ред.. К.Мезенцева, Я.Олійника, Н.Мезенцевої. Київ: «Фенікс», 2017. 438 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, аналітична творча робота, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна – іспитом. Обов’язковим для допуску до іспиту є виконання творчих робіт, виступи з презентаціями та доповідями на семінарах. Упродовж семестру, після завершення змістовних частин, проводяться тематичні контрольні роботи. Підсумкове оцінювання у формі письмового іспиту.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Леонідівна
Дронова
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет