Науково-дослідницький практикум з суспільної географії

Освітня програма: Економічна та соціальна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Науково-дослідницький практикум з суспільної географії
Код дисципліни
ОК 9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
11
Результати навчання
Знати: сутність сучасних підходів до концептуалізації суспільно-географічних досліджень; сфери застосування сучасних кількісних і якісних методів суспільно-географічних досліджень. Вміти: застосовувати концептуальні підходи суспільної географії та урбаністики для дослідження сучасних процесів міського та регіонального розвитку; аналізувати сучасні процеси міського і регіонального розвитку з використанням сучасних кількісних і якісних методів досліджень; здійснювати огляд та реферування літератури за темою наукового дослідження; здійснювати інтерпретацію отриманих результатів наукового дослідження; візуалізувати результати наукового дослідження; презентувати результати наукового дослідження; розробляти постер за результатами наукового дослідження.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
мати базові знання з теорії та методології суспільної географії, методології та організації наукових досліджень, географії ризиків та сталого розвитку, управління міським та регіональним розвитком; застосовувати на практиці методичні основи сучасних концепцій міського та регіонального розвитку; вміти аналізувати суспільно-географічні процеси, виявляти їх особливості, причини та оцінювати наслідки; володіти сучасними кількісними і якісними методами досліджень, вміти їх застосовувати у науково-дослідницькій діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Науково-дослідницький практикум з суспільної географії» присвячена набуттю практичних навичок науково-дослідницької діяльності та дизайну наукової роботи.
Рекомендована та необхідна література
1. Clifford N., Cope M., Gillespie Th., French S. (eds.). Key Methods in Geography, SAGE Publications, 2016. 2. Creswell J.W., Creswell J.D. Research Design: Qualitative, Quantitative and Mixed Methods Approaches. SAGE Publications, 2017. 304 p. 3. Marczyk G., DeMatteo D., Festinger D. Essentials of research design and methodology. John Wiley & Sons, 2005. 290 p. 4. Мезенцева Н.І., Мезенцев К.В. Науково-дослідницький практикум з суспільної географії : Навчально-методичне видання. Київ: ДП «Прінт сервіс», 2014. 47 с. 5. Нємець К.А., Нємець Л.М. Просторовий аналіз у суспільній географії: нові підходи, методи, моделі: Монографія. Харків: ХНУ, 2013. 225 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, презентація, дискусія, вирішення конкретних задач, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Дисципліна складається з двох змістових частин, кожна з яких завершується тематичною контрольною роботою та передбачає підсумковий контроль у формі заліку. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою (оцінка розраховується як накопичена). Протягом всього періоду вивчення дисципліни здійснюється поточний контроль виконання студентами завдань семінарських занять та самостійної роботи. Поточний контроль з дисципліни здійснюється під час проведення семінарських занять і має на меті перевірку рівня засвоєння знань та підготовленості студента до самостійного виконання індивідуальних завдань з дисципліни.
Мова викладання
Українська