Асистентська практика

Освітня програма: Економічна та соціальна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Асистентська практика
Код дисципліни
ОК 7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
Знати: нормативно-правові акти, що регулюють організацію навчально-виховного процесу у закладах вищої освіти; особливості організації навчально-виховної роботи у закладах вищої освіти; основні форми, методи та методики проведення навчальних занять у закладі вищої освіти, критерії оцінювання навчальних досягнень студентів, методику проведення виховної роботи з студентами. Вміти: аналізувати практичний досвід фахівців вищої школи, власну професійну діяльність; планувати етапи навчально-виховної діяльності у закладі вищої освіти з метою досягнення конкретних освітніх цілей; проводити лекційні, семінарські та практичні заняття та організовувати самостійну роботу студентів; оцінювати якість та ефективність навчальної та виховної роботи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін, що викладаються на кафедрі економічної та соціальної географії за освітніми програмами «Економічна географія», «Урбаністика та міське планування» або подібними за змістом освітніми програмами рівня Бакалавр. 2. Володіння навичками міжособистісної комунікації.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна покликана засвоїти на практиці знання та вміння здійснювати викладацьку діяльність у закладі вищої освіти. Під час проходження практики студенти під керівництвом призначеного викладача кафедри проводять семінарські та/або практичні заняття, відвідують заняття інших студентів-практикантів, а також опановують методику читання лекцій. Також студенти ознайомлюються із навчально-методичною роботою кафедри та займаються самопідготовкою. Під час проходження практики студенти-практиканти повинні суворо дотримуватись правил охорони праці та протипожежної безпеки. Кожен студент отримує індивідуальні завдання, які повинен вчасно та якісно виконати, а по завершенні практики представити звіт, оформлений згідно повідомлених керівником вимог. Базою проходження асистентської практики є кафедра економічної та соціальної географії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України від 01.07.2014 р. № 1556-VII «Про вищу освіту» [Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2145-19]. 2. Закон України від 05.09.2017 р. «Про освіту» [Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2145-19]. 3. Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 р. № 266 «Про затвердження переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» [Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/266-2015-п]. 4. Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка від 31 серпня 2018 року № 716‐32 [Режим доступу: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/Organization-of-the-educational-process.pdf]. 5. Наказ Міністерства освіти і науки України від 30.10.2020 р. №1341 «Про затвердження Методичних рекомендацій для професійного розвитку науково-педагогічних працівників» [Режим доступу: https://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/77308].
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Індивідуальне навчання, консультації
Методи та критерії оцінювання
Після завершення терміну проходження асистентської практики студенти звітують про виконання програми та індивідуальних завдань. Форма звітності студента про проходження практики – письмовий звіт. Письмовий звіт подається науковому керівникові практики від кафедри. Звіт має містити відомості про проведені студентом навчальні заняття, підготовку навчально-методичних матеріалів та виконання інших індивідуальних завдань. Оцінювання здійснюється впродовж усього періоду вивчення дисципліни. Результати навчання за умови опанування на належному рівні оцінюються таким чином: 1. Усне опитування – від 10 до 20 балів. 2. Поточний контроль – від 25 до 40 балів. 3. Перевірка навчально-методичних розробок і матеріалів – від 25 до 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни