ЗАХИСТ ЗЕМЕЛЬНИХ ПРАВ

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
ЗАХИСТ ЗЕМЕЛЬНИХ ПРАВ
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як: - знати форми, способи та засоби захисту земельних прав, особливості застосування окремих способів захисту земельних прав; особливості форми, змісту та істотні умови договорів оренди землі, емфітевзису, суперфіцію, що розмежовують договори суміжних видів; знати особливості захисту прав на землю та охоронюваних законом інтересів. - вміти здійснювати аналіз практичних ситуацій, що вимагають визначення способу захисту земельних прав, обирати оптимальні способи та механізм захисту земельних прав; формулювати висновки з посиланням на нормативні акти та доктрину земельного права. Вміти складати проекти договорів та актів індивідуального характеру у сфері захисту порушених прав. - демонструвати здатність обґрунтовувати та відстоювати власну точку зору з проблем захисту земельних прав і вдосконалення чинного законодавства тощо.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи цивільного, цивільно-процесуального, конституційного, процесуального, екологічного, земельного права та інших пов’язаних галузей, систему і структуру органів державної влади, адміністративно-територіальний устрій України. 2. Вміти самостійно застосовувати норми конституційного, земельного, цивільного, екологічного, аграрного, процесуального законодавства, вирішувати земельно-правові казуси, аналізувати судову та адміністративну практику. 3. Володіти навичками аналізу, тлумачення правових норм та іншими правилами правозастосування; пошуку нормативних і наукових джерел у інформаційно-довідкових пошукових системах.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна покликана надати ґрунтовні знання з питань юрисдикційного захисту земельних прав, вибору і застосування форм, способів, порядку юрисдикційного захисту суб’єктивних земельних прав і навчити практичним навичкам юридичного супроводу та вирішення земельних спорів у процесі захисту земельних прав. Студенти вивчають теоретичні і практичні проблеми юрисдикційного захисту земельних прав, особливості вирішення земельних спорів судами, органами державної влади та місцевого самоврядування, особливості юридичного супроводу у практичній діяльності із захисту земельних прав.
Рекомендована та необхідна література
1. Заєць Олена. Земельні права як об’єкт захисту. //Підприємництво, господарство і право. – 2019. - № 7. – С. 69-74. 2. Коваленко Т. О. Якість земельно-правової термінології як умова ефективності земельного законодавства України // Бюлетень Міністерства юстиції України. – 2010. – № 9. – С. 82-92. 3. Марусенко Р.І. Огляд практики Європейського Суду з прав людини в частині захисту прав на землю [Електронний ресурс] // Режим доступу https://www.academia.edu/38913255/Огляд_практики_Європейського_Суду_з_прав_людини_в_частині_захисту_прав_на_землю 4. Носік В.В. Право власності на землю Українського народу: Монографія. Юрінком Інтер, 2006. 544 с. 5. Третяк Т.О. Припинення дії, що порушує право, як спосіб захисту права власності на земельну ділянку та права землекористування. //Право і громадянське суспільство. 2015. № 4. С.148-155.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Викладання здійснюється у формі лекцій, роз’яснення викладачем та групового розбору нового матеріалу. Семінарські заняття передбачають попередню самостійну підготовку і включають вирішення практичних ситуацій (задач), доповідей із заданої тематики та їх обговорення тощо. Обговорення питань курсу можливе в груповому форматі та з елементами геймифікації. Окремі питання вивчаються із використанням кейс-методу на основі опрацювання ситуацій, які мали чи продовжують мати місце на момент вивчення у практиці відповідних країн. Самостійна робота включає пошук шляхів вирішення заданої проблемної ситуації і формалізацію результатів у встановленій формі для представлення та аналізу на заняттях.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються у відповідності з програмою і можуть включати оцінювання доповідей, опитування, тестування, тощо. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. Оцінювання індивідуальних робіт здійснюється на занятті відповідно до наперед визначеного графіку їх виконання шляхом заслуховування результатів, групової дискусії тощо.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни