ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО
Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО
Код дисципліни
ДВС.3.3.02.02.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, як:
знати земельне право та земельне законодавство України; вміти застосовувати знання з земельного права; аналізувати та оцінювати практичні ситуації, формулювати власні висновки щодо вирішення земельно-правових казусів; демонструвати здатність обґрунтовувати та відстоювати власну позицію з земельно-правової проблематики; самостійно приймати і обґрунтувати рішення щодо правового регулювання земельних відносин з урахуванням досвіду розв’язання практичних ситуацій та наявної практики їх розв’язання.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати, основні положення Конституції України, Цивільного кодексу України, Кримінального кодексу України та інших нормативних актів, які можуть бути застосовані до регулювання земельних правовідносин; знати теорію та історію права, доктринальні положення конституційного, адміністративного, цивільного, екологічного та інших вивчених галузей права, фундаментальні наукові праці в цих сферах; знати основні правила правозастосування.
2. Вміти правильно застосовуючи положення нормативно-правових актів, вирішувати колізії норм, обґрунтовувати власну позицію з посиланням на нормативну базу, а в разі необхідності - доктринальні підходи, аналізувати судову, адміністративну та іншу практику правозастосування та робити висновки, самостійно вирішувати практичні ситуації.
3. Володіти навичками: тлумачення правових норм, проведення порівняльно-правового дослідження, застосовування на практиці нормативно-правових актів.
Зміст навчальної дисципліни
При вивченні навчальної дисципліни розкриваються за принципом системного аналізу знання про землю як об’єкт правового регулювання, про земельне право як галузь права та науку, про джерела земельного права, про права на землю та обов’язки у земельному праві, гарантії їх реалізації, про управління та державне регулювання у цій сфері, правову охорону земель, юридичну відповідальність за земельні правопорушення, а також знання про праві режими земель різних категорій.
Рекомендована та необхідна література
1. Земельне право України: Підручник. – За ред. Носіка В.В. – К.: ВПЦ «Київський університет». – 2008. – 511 с.
2. Мірошниченко А. М. Земельне право України: Підручник. – 3-тє видання, допов. і перероб. – К.: Алерта, 2013. – 512 с.
3. Мірошниченко А. М. Земельне право України: Навчальний посібник. – К.: Інститут законодавства Верховної Ради України, 2007. – 432 с.
4. Велика українська юридична енциклопедія: у 20 т. Харків: Право, 2016. Т.16: Земельне та аграрне право, 2019. 696 с.
5. Заєць Олена. Земельні права як об’єкт захисту. //Підприємництво, господарство і право. – 2019. - № 7. – С. 69-74.
6. Коваленко Т. О. Якість земельно-правової термінології як умова ефективності земельного законодавства України // Бюлетень Міністерства юстиції України. – 2010. – № 9. – С. 82-92.
8. Мірошниченко А.М., Марусенко Р.І. Науково-практичний коментар Земельного кодексу України. – К.: Правова єдність, 2009. - 496 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Викладання здійснюється у формі лекцій, роз’яснення викладачем та групового розбору нового матеріалу. Семінарські заняття передбачають попередню самостійну підготовку і включають вирішення практичних ситуацій (задач), доповідей із заданої тематики та їх обговорення тощо.
Самостійна робота включає пошук шляхів вирішення заданої проблемної ситуації і формалізацію результатів у встановленій формі для представлення та аналізу на заняттях, написання рефератів, есе на задану тематику.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються у відповідності з програмою і можуть включати оцінювання доповідей, доповнень доповідей, експрес-опитування, написання рефератів, модульні контрольні роботи. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час (час консультацій викладача), шляхом усного опитування, підготовки реферата. За результатами відпрацювання пропущеного заняття з поважних причин викладачем нараховуються бали. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. За 5 днів до початку екзаменаційної сесії викладач, який веде семінарські заняття, припиняє приймати відпрацювання. Остаточна сума балів за семестр оголошується студентам на завершальному занятті.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни