ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЕМЕЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЕМЕЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ
Код дисципліни
ДВС.6.01.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Знати теоретичні основи, особливості земельних правопо-рушень та юридичної відповідальності за їх вчинення, в тому числі основні концепції та доктринальні підходи до їх розуміння; а також ознаки, види та особливі характеристи-ки земельних правопорушень в сфері адміністративної, кримінальної, цивільно правової та інших видів відповіда-льності за порушення норм земельного законодавства. Вміти правильно кваліфікувати земельні правопорушення та вид юридичної відповідальності за їх вчинення, осмислю-вати законодавчі вимоги та правозастосовчу практику, в тому числі судову практику в цій сфері. Вільно володіти понятійно-категоріальним апаратом інституту юридичної відповідальності за земельні правопорушення, та коректно висловлювати свою оцінку протиправної поведінки в сфері земельних відносин, належним чином обгрунтовуючи свою позицію.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичні та законодавчі основи юридичної відповідальності за земельні правопорушення, систему органів державної влади та місцевого самоврядування, участь громадськості у забезпеченні доступу до інформації та правосуддя. Вміти тлумачити правові норми, застосовувати прийоми подолання колізій між правовими нормами, розрізняти види земельних правопорушень та кваліфікувати юридичні діяння. Володіти навичками роботи з чинним законодавством, юридичною літературою, та інформаційними системами для пошуку матеріалів судової та іншої правозастосовної практики, а також володіти навичками аналізу цих матеріалів.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчаються теоретичні, законодавчі та практичні аспекти земельних правопорушень як підстави притягнення до юридичної відповідальності за земельним законодавством, їх види, особливості земельних правопорушень у сфері адміністративної, кримінальної, цивільної та інших видів юридичної відповідальності, функції і повноваження ор-ганів державної влади і місцевого самоврядування у сфері юридичної відповідальності за земельні правопорушення.
Рекомендована та необхідна література
1. Земельне право України: підруч. / Г.І. Балюк, Т.О. Коваленко, В.В. Носік та інш.; за ред. В.В. Носіка. – К.: ВПЦ «Київ. університет». – 2008. – C. 312-316. 2. Саркісова Т.Б. Земельне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: дис…. к.ю.н. 12.00.06/ Саркісова Тамара Борисівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – К., 2012. 3. Саркісова Т.Б. Підводні камені державного контролю за використанням та охороною земель// Землевпорядний вісник України . - №4 .- 2020 р. 4. Мірошниченко А.М., Марусенко Р.І. Науково-практичний коментар Земельного кодексу України. – К.: Правова єдність, 2009. – 496 с. 5. Шульга А.М. Кримінально-правова охорона земельних ресурсів в Україні: теоретико-правовий аспект, 2019 р. автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08. Харків, 2019. 39 с. 6. Shulha M. Responsibility in land law / Shulha M. // Yearbook of Ukrainian law : coll. of scientific papers. – Kharkiv, 2015. – № 7. – Р. 200–206.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Під час опанування навчальною дисципліною перевага надається застосуванню отриманих на лекціях теоретичних знань для вирішення практичних казусів та змодельованих ситуацій. Для цього використоувється методи аналізу та синтезу, дедукції, що дозволяють проаналізувати обставини запропонованої справи, оцінити з точки зору закріпленої в законодавстві моделі правової поведінки, проведення правової кваліфікації діяння та можливого виду юридичної відповідальності.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропу-щене заняття в поза аудиторний час до завершення модуля, в якому було пропущено заняття. Відпрацювання здійснюєть-ся шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропу-щені заняття не відпрацьовуються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни