Особливості розгляду окремих категорій цивільних справ

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Особливості розгляду окремих категорій цивільних справ
Код дисципліни
ВБ.01.04.13
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати та розуміти навички правового аналізу чинного цивільного процесуального законодавства, засад цивільного судочинства, судової практики щодо особливостей розгляду та вирішення різних категорій справ у позовному провадженні; набуття знань про цивільну юрисдикцію її види та вирішення питань передачі справи з одного суду до іншого; формування вмінь виокремлення критеріїв предмету позову; набуття навичок реалізації права на розгляд справи у загальному позовному та спрощеному позовному провадженні; формування навичок виокремлення особливостей процедурного характеру стосовно окремих категорій цивільних справ.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати та розуміти природу і сутність позовного провадження, його види, відмінності від інших видів цивільного судочинства, визначення понять «позов», «позовне провадження», «завдання цивільного судочинства», «письмові заяви учасників справи», «відкриття провадження у справі», «підготовче провадження», «врегулювання спору за участі судді», «розгляд справи по суті», «фіксування судового процесу», «закриття і зупинення провадження у справі, залишення позову без розгляду» та ін. Вміти аналізувати відповідні правовідносини, визначати їх правову природу, структуру; складати цивільні процесуальні документи. Володіти навичками використання прийомів юридичної техніки, навичками письмової та усної державної мови, правильно вживати правничу термінологію; грамотно і точно висловлювати і обґрунтовувати власну правову позицію щодо конкретної цивільної справи або судової практики щодо певної категорії цивільних справ.
Зміст навчальної дисципліни
Теоретичні основи позовної форми захисту цивільних прав у окремих категоріях цивільних справ. Завдання та основні засади (принципи) цивільного процесуального права та їх реалізація у позовному провадженні. Реалізація доступності правосуддя і права на справедливий судовий розгляд у позовному провадженні. Загальна характеристика позовного провадження. Письмові заяви учасників справи. Судові витрати Відкриття провадження у справі. Процесуальні дії суду та учасників справи у підготовчому провадженні у справі Процесуальний порядок та наслідки врегулювання спору за участі судді. Спрощене позовне провадження. Розгляд справи по суті. Процедури зупинення і закриття провадження у справі, залишення позову без розгляду: підстави, умови та процесуальні наслідки. Зловживання процесуальними правами. Заходи процесуального примусу Цивільна юрисдикція. Визначення категорій цивільних справ, які розглядаються у позовному провадженні. Визначення сімейних, житлових, земельних та трудових спорів, які розглядаються у позовному провадженні.
Рекомендована та необхідна література
Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV. Сімейний кодекс України від 10 січня 2001 р. Цивільний процесуальний кодекс України від 18 березня 2004 р. Кодекс адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 р. Практикум із цивільного процесу України: Навчальний посібник для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів/За заг.ред. Н.В. Василини, Ю. Д. Притики – Київ : ВД «Дакор», 2022.–324 с. Цивільний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар./ за заг.ред. Н.Ю. Голубєвої. Київ: Юрінком Інтер, 2021.804с. Практика застосування законодавства в цивільному судочинстві України / за відп. ред. О.С. Захарової. Київ: Юрінком Інтер. Буква Закону. 2018. 1080с. Рішення Європейського суду з прав людини в цивільних справах. Захист власності, приватного і сімейного життя та свободи поглядів/ упорядник О.В.Ковальський; за ред.. О.С. Захарової. Київ: Юрінком Інтер, 2019.328с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Доповідь (виступ на задану тему); доповнення; участь в дискусії; наукова робота (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) як одна з форм самостійної роботи; вирішення ситуаційних задач; тестування (з набору суджень вибрати вірні); складання процесуальних документів; контрольна робота
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів Підсумкова оцінка з навчальної дисципліни формується шляхом додавання кількості балів, отриманих за результатами поточного оцінювання, та кількості балів, отриманих за підсумковою формою контролю (залік); для успішного завершення вивчення дисципліни сума таких балів не може бути меншою ніж 60 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни