Електромагнітоакустооптика

Освітня програма: Оптика, лазерна фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Електромагнітоакустооптика
Код дисципліни
ОК17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здійснювати феноменологічний та теоретичний опис досліджуваних фізичних або астрономічних явищ, об'єктів і процесів. Обирати ефективні математичні методи та інформаційні технології та застосовувати їх для здійснення досліджень або інновацій в області фізики або астрономії Застосовувати теорії, принципи і методи фізики або астрономії для розв'язання складних міждисциплінарних наукових і прикладних задач Планувати наукові дослідження з урахуванням цілей та обмежень, обирати ефективні методи дослідження, робити обгрунтовані висновки за результатами дослідження. Знати і розуміти фізичні основи функціонування оптичних пристроїв та систем.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати курси „Оптика”, „Кристалооптика” та „Атомна фізика” та розуміти сутність фізичних процесів, які визначають оптичні властивості кристалічних та аморфних середовищ, зумовлених впливом електричного, магнітного і акустичного полів. 2. Вміти застосовувати рівняння хвильових нормалей та володіти методиками розрахунку оптичних характеристик анізотропних середовищ.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Електромагнітоакустооптика» розглядаються як класична, так і квантова теорії магнітооптичних, електрооптичних і акустооптичних явищ. Метою вивчення дисципліни є засвоєння студентами фізичні основи магнітооптичних, електрооптичних і акустооптичних явищ, основні рівняння, що описують ці явища, практичні застосування цих явищ. Навчальна задача курсу полягає в ефективному використанні набуті знання у наукових дослідженнях та у оптичному приладобудуванні. Результати навчання полягають в умінні застосовувати магнітооптичних, електрооптичних і акустооптичних явищ для розв’язання практичних наукових та виробничих задач.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції, консультації, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: опитування в процесі лекції, модульні контрольні роботи після основних розділів спецкурсу, контроль самостійної роботи, екзамен. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок (60%) та екзамену (40%).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Васильович Копишинський
Кафедра оптики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра оптики
Фізичний факультет