Сучасна фотометрія
Освітня програма: Оптика, лазерна фізика
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Сучасна фотометрія
Код дисципліни
ОК11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Використовувати концептуальні та спеціалізовані знання і розуміння актуальних проблем і досягнень обраних напрямів сучасної теоретичної і експериментальної фізики або астрономії для розв'язання складних задач і практичних проблем.
Проводити експериментальні або теоретичні дослідження з фізики та астрономії, аналізувати отримані результати в контексті існуючих теорій, робити аргументовані висновки (включаючи оцінювання ступеня невизначеності) та пропозиції щодо подальших досліджень.
Застосовувати сучасні теорії наукового менеджменту та ділового адміністрування для організації наукових і прикладних досліджень в області фізики або астрономії.
Розробляти та застосовувати ефективні алгоритми та спеціалізоване програмне забезпечення для дослідження моделей фізичних та астрономічних об'єктів і процесів, обробки результатів експерименті спостережень.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи оптичної спектрометрії, фотометрії, квантової фізики, базові положення математичного аналізу, диференційних рівнянь, лінійної алгебри, методів математичної фізики.
Вміти обчислювати порогові та інтегральні параметри спектрів поглинання та випромінювання із урахуванням вагових функцій різного призначення, розраховувати коефіцієнти корисної дії та ефективності світлових та електричних параметрів при обробці експериментальних даних з одно- та різнорозмірним величинами.
Мати навички практичної роботи з комп’ютерними програмами по обробці, аналізу та графічного представлення цифрових даних.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Сучасна фотометрія» - покликана дати студентам знання з основ технічної метрології, роз’яснити принципи законодавчої метрології, а також стандартизації продукції та методів випробувань, які використовують акредитовані органи оцінки відповідності для забезпечення єдності вимірювань параметрів та якості визначення характеристик світлотехнічної продукції широкого кола застосування.
Рекомендована та необхідна література
1. Бичківський Р.В., Столярчук П.Г., Гамула П.Р., Метрологія, стандартизація, управління якістю і сертифікація, Львів: Вид-во Нац. ун-ту «Львівська політехніка», 2004. – 560 с.
2. Тарасова В.В., Малиновський А.С., Рибак М.Ф., Метрологія, стандартизація і сертифікація. Підручник /За заг. ред. В.В.Тарасової. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 264 с.
3. E. Fred Schubert, Light-Emitting Diodes, 2nd ed. , Cambridge University Press, 2008, 434 pages.
4. Назаренко Л. А., Сорокін В. М., Основи радіометрії та фотометрії, Харк. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова, 2014, 352 с.
5. ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 17025:2017, IDT)
6. ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019 Оцінка відповідності. Вимоги до органів з сертифікації продукції, процесів та послуг (EN ISO/IEC 17065:2012, IDT; ISO/IEC 17065:2012, IDT)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції, консультації.
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: домашні самостійні завдання, контроль знань шляхом поточного експрес-опитування.
Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок (60%) та заліку (40%).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни