Науково-дослідницька практика без відриву від навчання

Освітня програма: Інформатика (м)

Структурний підрозділ: Факультет комп'ютерних наук та кібернетики

Назва дисципліни
Науково-дослідницька практика без відриву від навчання
Код дисципліни
ОК.18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН2. Мати спеціалізовані уміння/навички розв’язання проблем комп’ютерних наук, необхідні для проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності з метою розвитку нових знань та процедур. ПРН3. Зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію у сфері комп’ютерних наук до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються. ПРН13. Оцінювати та забезпечувати якість інформаційних та комп’ютерних систем різного призначення. ПРН15. Виявляти потреби потенційних замовників щодо автоматизації обробки інформації. ПРН16. Виконувати дослідження у сфері комп’ютерних наук. ПРН19. Аналізувати сучасний стан і світові тенденції розвитку комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги: відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
Мета практики – ознайомлення студентів із застосування знань та умінь, здобутих під час теоретичного навчання за спеціальністю. Науково-дослідницька практика є обов’язковою складовою програми підготовки фахівців за другим (магістерським) рівнем вищої освіти галузі знань 12 «Інформаційні технології» зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки», освітньо-наукової програми другого рівня вищої освіти «Інформатика». Науково-дослідницька практика проводиться в 2, 3 та 4 семестрах в загальному обсязі 10 кредитів ECTS. В тому числі, без відриву від навчання: у 2 семестрі в обсязі 90 год. (3 кредити ECTS); у 3 семестрі в обсязі 90 год. (3 кредити ECTS). З відривом від навчання – у 4 семестрі в обсязі 120 год. (4 кредити ECTS).
Рекомендована та необхідна література
1. Крушельницька О.В. Методологія та організація наукових досліджень: Навч. посібник / О.В. Крушельницька. — К.: Кондор, 2003. — 192 с.. 2. П'ятницька-Позднякова І.С. Основи наукових досліджень у вищій школі: Навч. посібник / І.С. П'ятницька-Позднякова. — К., 2003. — 116 с. 3. Білуха М.Г. Основи наукових досліджень: Підручник для студ. вузів / М.Г. Білуха. – К.: Вища школа., 1997. – 271 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Під час практики студент складає письмовий звіт, підписує його у керівника від підприємства, ставить печатку та разом із щоденником і характеристикою здає керівнику від університету. Звіт оформлюється до завершення практики, включає інформацію про вид практики, тему завдання, виконавця та керівника. Завдання містить назву, строки виконання, вхідні дані, перелік графічного матеріалу, підпис керівника і студента. Захист звіту з оцінкою проводиться комісією випускової кафедри.
Мова викладання
Українська