Організація геологорозвідувальних робіт

Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Організація геологорозвідувальних робіт
Код дисципліни
ВК 2.1.8
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: Знання про теоретичні та методичні принципи проектування, планування та організації і геологорозвідувальних робіт; Знання про зміст, структуру та вміти заповнювати основні види до-кументів планування геологорозвідувальних робіт: пооб’єктний план, геологічне завдання та ін.; Вміти: Вміння орієнтуватись в використанні Інструкцій ДКЗ щодо застосування класифікації запасів і ресурсів до родовищ окремих видів корисних копалин при проведенні геологорозвідува-льних робіт; Вміння вміти розраховувати витрати при проведенні ГРР на оплату праці, матеріа-льно-технічне постачання та ін. із використанням Збірників укрупнених кошторисних норм (ЗУ-КН) та складати проектний кошторис робіт.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування теоретичних основ про способи і технології буріння свердловин в різних ге-ологічних умовах. Володіти елементарними навичками планування та розрахунку прокладання геологорозвідувальних виробок.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Організація геологорозвідувальних робіт» знайомить студентів з органі-заційними аспектами планування та проведення геологорозвідувальних робіт. Розглядаються ста-дійність та види геологорозвідувальних робіт, особливості організації та фінансування регіональ-них, зйомочних, пошукових та розвідувальних стадій геологічного вивчення надр. Надаються ві-домості про виробничу та організаційну структуру геологічної галузі України в цілому, Держав-ної геологічної служби України та геологічних підприємств з їх головними підрозділами. Вивча-ються основи організації праці на геологічних підприємствах, особливості створення оптималь-них умов праці при конкретних видах геологічних досліджень; принципи організації основного геологорозвідувального та допоміжного виробництва, зокрема, геолого-зйомочних, гірничо-прохідницьких, бурових, геофізичних, гідрогеологічних, інженерно-геологічних та інших видів робіт. Мета вивчення дисципліни - ознайомлення студентів з основами планування, проектування та організації головних видів геологорозвідувальних робіт та допоміжних процесів; засвоєння принципів нормування та організації праці на геологічних підприємствах. Задачі вивчення дис-ципліни – вивчення закономірностей функціонування і розвитку геологічних підприємств; засво-єння методів ефективного вирішення геологічних завдань при найменших матеріальних, трудових і фінансових витратах. Отримані знання широко застосовуються при проведенні геологороз-відувальних робіт на стадіях геологічної зйомки, пошуків та розвідки родовищ корисних копалин.
Рекомендована та необхідна література
1. Збірник укрупнених кошторисних норм на геологорозвідувальні роботи (ЗУКН). Розділ 1. Ге-ологозйомочні роботи. К.: УкрДГРІ, 2003.-192с. 2. Збірник укрупнених кошторисних норм на геологорозвідувальні роботи (ЗУКН). Розділ 12. Гірничорозвідувальні роботи.-К.:УкрДГРІ.-2003.-192с. 3. Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин.- К.: ДКЗ та ДГСУ України.-1997-2005. 4. Кодекс України про надра. Відомості Верховної Ради. – 1994. – N 36. – 340 с. 5. Лузан В.В. Економіка і організація геологорозвідувального виробництва.- К.:Ніка-прінт”.-2001.-300с. 6. Положення про стадії геологорозвідувальних робіт на тверді корисні копалини / Гол. ред. Д.С. Гурський. – Київ: Комітет України з питань геології та використання надр, 2000. – 20 с. 7. Рудько Г. І. Геолого-економічна оцінка родовищ корисних копалин / Г. Рудько, М. М. Курило, С. В. Радованов. – К.: АДЕФ–Україна, 2011. 384 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, демонстрація фільмів, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
за модульно-рейтинговою системою, оцінювання за 100-бальною шкалою, підсумкова оцінка ви-ставляється на основі модульної контрольної роботи -30%, контрольних завдань під час практичних занять – 30% та заліку – 40%..
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геології родовищ корисних копалин
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"