Менеджмент надрокористування та маркетинг у сфері геологічного вивчення та використання надр
Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Менеджмент надрокористування та маркетинг у сфері геологічного вивчення та використання надр
Код дисципліни
ОК 23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Знати: Правові основи надрокористування; види та стадії геологорозвідувальних робіт; види ко-ристування надрами у вітчизняній і міжнародній практиці; основи управління проектами надро-користування; особливості маркетингової діяльності у сфері надрокористування; інвестиційну привабливість об’єктів мінерально-сировинної бази України; види геологічних та інвестиційних ризиків у сфері використання надр.
Вміти: Оперувати положеннями законодавчої бази у сфері надрокористування; планувати, проек-тувати, організовувати і проводити геологорозвідувальні роботи; планувати та організовувати проекти промислового освоєння надр; надавати порівняльний аналіз ринку мінеральної сировини та геологічних послуг; формулювати стратегію і тактику управління фінансовими інвестиціями в гірничому бізнесі; оцінювати ризики геологічного та гірничого бізнесу відповідно стадій проекту
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування теоретичних основ про будову і розвиток Землі та її геосфер, явищ і процесів, що в них відбуваються. Базові знання з природничих наук, математики та інформаційних технологій в обсязі, необхідному для дослідження природних та антропогенних об’єктів та процесів у геосферах. Володіти навичками роботи з геологічними розрізами, різномасштабними картами та планами, електронними таблицями та іншими джерелами даних.
Зміст навчальної дисципліни
Сучасна дисципліна в сфері геології та управління надрокористуванням у відповідності до стан-дарту підготовки бакалавра наук про Землю з елементами стандарту підготовки бакалавра зі спе-ціальності «Менеджмент». Це забезпечує опанування міжнародних стандартів геологічного ви-вчення надр та менеджменту надрокористування та дає можливість працевлаштування не тільки у вітчизняних, але й в іноземних компаніях як в Україні, так і закордоном.
Рекомендована та необхідна література
1. Гірничий закон України. Відомості Верховної Ради України. 1999. № 50. С. 433. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1127-14#Text
2. Закон України Про державну геологічну службу України. Відомості Верховної Ради, 1999. № 51. С. 456. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1216-14#Text
3. Закон України «Про угоди про розподіл продукції». Відомості Верховної Ради України, 1999. № 44. С. 391.
4. Кірін Р.С., Хоменко В.Л. (2015). Геологічне право: навч. посіб. Дніпро: НГУ. 198 с.
5. Кодекс України «Про надра» від 27.07.1994 р. № 132/94. Відомості Верховної Ради Украї-ни. 1994. № 36. С. 340 (зі змінами і доповненнями). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/132/94-%D0%B2%D1%80#Text
6. Коржнев М.М., Михайлов В.А., Міщенко В.С. та ін. (2006). Основи економічної геології. Навчальний посібник К.: Логос. 223 с.
7. Михайлов В.А., Курило М.М. (2015). Базові терміни і поняття економічної геології. Навча-льний посібник. К.: Київський університет. 527 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні заняття, практичні заняття, самостійна робота студентів.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання завдань самостійних і практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі, використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту (тесту). Оцінювання в 7-му семестрі передбачає проведення контролю у формі заліку. Із 7-го семестру у 8-ий переноситься певна кількість балів, яка розраховується за формулою: підсумкова кількість балів за 7-ий семестр * 30 / 100. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту у 8-му семестрі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Марія
Михайлівна
Курило
Геології родовищ корисних копалин
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геології родовищ корисних копалин
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"