Спецсемінар з проблем міського розвитку

Освітня програма: Урбаністика та міське планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Спецсемінар з проблем міського розвитку
Код дисципліни
ВК 1.1.8
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: Термінологічний апарат змісту глобалізаційних процесів, постіндустріальної економіки, локалізації, метрополізації, агломерування; Теоретичні засади і організаційну структуру управління містом; Правові засади місцевого самоврядування; Основи системи місцевого самоврядування в Україні; Проблеми міського розвитку в політичній, управлінській, економічній, соціальній, екологічній сферах, проблеми просторового розвитку міст тощо Вміти: Здійснювати системний аналіз проблем міста на основі збору, реєстрації та опрацювання даних за допомогою відповідних методів і технологічних засобів; Визначати глобальні тренди та проблеми розвитку міських поселень світу тощо
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. успішне опанування дисциплін «Суспільна географія», «Економічна географія», «Вступ до урбаністичних студій», «Географія України», «Географія світу: міста та регіони», «Методи урбаністичних досліджень», «Оцінка впливу природного середовища», «Теорія і практика планування»; 2. знання теоретичних основ суспільної, економічної та урбаністичної географії, особливостей розвитку міст різних країн світу і України; 3. здатність застосовувати теоретичні знання на практиці і розуміння основних характеристик, процесів, історії і складу урбанізованих систем; 4. володіння навичками загальнонаукових методів та конкретних суспільно-географічних методів наукового пізнання.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Спецсемінар з проблем міського розвитку» розвиває і вдосконалює знання з урбаністичної географії. Викладаються основні проблеми просторової еволюції міст та урбаністичних систем, особливості просторового розвитку та функціонування міст за умов глобалізації. Розкриваються новітні підходи у системі міського управління, висвітлюються механізми та інструменти місцевого розвитку, направлені на вирішення проблем міського економічного, соціального та просторового розвитку. Аналізуються новітні шляхи вирішення проблем засобами залучення громадськості до участі у прийнятті управлінських рішень
Рекомендована та необхідна література
1. Дронова О.Л. Геоурбаністика: навч. посіб. К.: ВПЦ «Київський університет», 2014. 419 с. 2. Планування розвитку територіальних громад. Навчальний посібник для посадових осіб місцевого самоврядування / Г. Васильченко, І. Парасюк, Н. Єременко / Асоціація міст України. К.: ТОВ «ПІДПРИЄМСТВО «ВІ ЕН ЕЙ», 2015. 256 с. 3. Місцевий економічний розвиток: моделі, ресурси та інструменти фінансування: практичний посібник. Центр громадської експертизи (в рамках Проєкту ПРОМІС) 2020 4. Моделі місцевого економічного розвитку: успішні практики. К: Проект USAID ПУЛЬС, Асоціація міст України, 2019 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, дискусія, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна заліком. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт. Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Леонідівна Дронова
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет