GPS та GNSS в геодезії та землеустрої

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
GPS та GNSS в геодезії та землеустрої
Код дисципліни
ВК 2.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально-економічних наук. Знати історію та особливості розвитку геодезії та землеустрою, їх місце в загальній системі знань про природу і суспільство. Виконувати обстеження і вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні роботи при завдань з геодезії та землеустрою. Брати участь у створенні державних і спеціальних мереж, організовувати та виконувати топографічні та кадастрові знімання, інженерно-геодезичні вишукування для проектування, будівництва та експлуатації об’єктів будівництва. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, ПЗ, при виконанні досліджень із застосуванням ГІС технологій. Виконувати камеральні роботи, готувати звіти із землеустрою та кадастру та оцінки земель.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
немає
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна належить до вибіркових з циклу професійної підготовки бакалаврів. Спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців в галузі геоінформаційних систем і технологій, здатних до вирішення поставлених задач за допомогою GPS та ГНСС. Вивчаються загальні принципи, структура ГНСС та характеристики їх основних елементів. Завдання, розв'язувані супутниковими навігаційними системами в геодезії та землеустрої. Методи та алгоритми супутникових визначень координат і висот. Вивчаються основи використання геодезичного обладнання і технології ГНСС, методи математичного оброблення геодезичних вимірювань за допомогою ГНСС приймачів , виконувати зйомку земельних ділянок методами ГНСС, виконувати розмічувальні роботи за допомогою ГНСС.
Рекомендована та необхідна література
Марченко О.М., Третяк, К.Р., Ярема Н.П. (2013). Референцні системи в геодезії: навчальний посібник. Львів: Видавництво Львівської політехніки. 202 с. 2. Черняга П.Г., Бялик І.М., Янчук Р.М. (2013). Супутникова геодезія. Навчальний посібник. Рівне: НУВГП. 222 c. 3. Kazmierski K., Zajdel R., Sośnica K. Evolution of orbit and clock quality for real-time multi-GNSS solutions // GPS Solutions. 2020. № 4 (24). C. 111. 4. Teunissen, P. J. G., & Montenbruck, O. (Ред.). (2017). Springer Handbook of Global Navigation Satellite Systems. Springer International Publishing. https://doi.org/10.1007/978-3-319-42928-1
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття. Самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 8 Практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі, використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), виконання самостійних Практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі без обмеження інструментарію та техніки вирішення проблеми) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни