Проблеми сучасної оптики

Освітня програма: Прикладна фізика та наноматеріали

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Проблеми сучасної оптики
Код дисципліни
РК.3.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати: оптичні властивості наноматеріалів; фізичні основи фотонних кристалів; характеристики наноматеріалів; фізичнф валстивості плазмоіки та наноплазмоіки; оптику длижнього поля; сучвсгв технології застосування нанооптики. Студент повинен вміти: творчо використовувати у навчальній, дослідницькій та викладацькій діяльності знання щодо закономірностей та механізмів фізичних ефектів в нанооптиці та їх застосування. Знання в галузі сучасної прикладної фізики та фізики наноматеріалів. Знаходити прогресивні та інноваційні рішення проблем і завдань при виконанні науково-технічних проектів.Застосовувати фізичні, математичні та коп'ютерні моделі для дослідження фізичних явищ, приладів і наукоємних технологій. Інтерпретувати науково-технічну інформацію. Представляти та захищати отримані наукові і практичні результати в усній і письмовій формах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: оптіку, електродинаміку, квантову механіку, фізику лазерів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисціплина забеспечує розвиток студента в галузі оптичних технологій 21 століття, до яких належать технології запису, відтворення і переробки інформації, літографія, оптичні технологій в медицині, біології, екології. Вивчення курсу дозволить вільно орієнтуватися в фізичних основах оптичних технологій сьогодення і робити прогнозні оцінки щодо їх розвитку. Дисціплина забеспечує розвиток студента в галузі оптичних технологій 21 століття, до яких належать технології запису, відтворення і переробки інформації, літографія, оптичні технологій в медицині, біології, екології. Вивчення курсу дозволить вільно орієнтуватися в фізичних основах оптичних технологій сьогодення і робити прогнозні оцінки щодо їх розвитку.
Рекомендована та необхідна література
1. Находкін М.Г., Сизов Ф.Ф. Елементи функціональной електроніки, К.: 2002, 2. Єщенко О.А. Плазмоніка К.: Фенікс, 2013 - 176 с. 3. Mitin V.V. Sementsov D.I. An introduction to applied electromagnetics and optics/ CRC Press, 2017 - p/374.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, письмові модульні контрольні роботи, самостійна робота студентів.
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль - модульна контрольна робота з оцінкою не менше 12 балів, доповідь на семенарі. Підсумковий контроль - письмово-усний іспит. з оцінкою не менше 24 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем