Загальна соціологія

Освітня програма: Економічна кібернетика

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Загальна соціологія
Код дисципліни
ОК 7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН1. Асоціювати себе як члена громадянського суспільства, наукової спільноти, визнавати верховенство права, зокрема у професійній діяльності, розуміти і вміти користуватися власними правами і свободами, виявляти повагу до прав і свобод інших осіб, зокрема, членів колективу. ПРН5. Застосовувати аналітичний та методичний інструментарій для обґрунтування пропозицій та прийняття управлінських рішень різними економічними агентами (індивідуумами, домогосподарствами, підприємствами та органами державної влади). ПРН6. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності. ПРН15. Демонструвати базові навички креативного та критичного мислення у дослідженнях та професійному спілкуванні.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати базові поняття з філософії, логіки і методології наукового дослідження, соціально-економічної статистики. 2. Вміти розуміти наукову мову та мову мас-медійних повідомлень, аналітичних звітів та програм тощо. 3. Володіти навичками перекладу текстів з іноземних мов.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна програма курсу складається з семи тем: 1. Підходи до визначення суспільства. 2. Соціальна нерівність та стратифікація. 3. Соціодемографічна і професійно-кваліфікаційна структура суспільства. 4. Культурна мапа світу, цінності, мови та релігії. 5. Соціальний і моральний капітал в організаціях. 6. Держава, ЗМІ та громадянське суспільство: формування образу життя та стилів життя. 7. Соціальні та віртуальні мережі, сучасна комунікація та медіаграмотність.
Рекомендована та необхідна література
1. Козирєв М.П. Соціологія: підручник. Львів: Львівській державний університет внутрішніх справ, 2016. 656 с. 2. Перегуда Є.В. та ін. Соціологія: навчальний посібник. К.: КНУБА, 2012. 140 с. 3. Соціологічні та політологічні студії: підручник для студентів вищих закладів освіти / За ред. професора А.С. Лобанової. К.: Каравела, 2018. 520 с. 4. Соціологія: навч. посібник для студ. вищ. навч. закладів / За заг. ред. В.І. Докаша. 2-ге вид., доопр., доп. Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2012. 448 с. 5. Adler P.S. The Oxford Handbook of Sociology and Organization Studies: Classical Foundations. Oxford University Press, 2009. 679 p. 6. Benton T., Craib I. Philosophy of Social Science: The Philosophical Foundations of Social Thought. Bloomsbury Publishing, 2017. 272 p. 7. Clegg S., Pina e Cunha M. Management, Organizations and Contemporary Social Theory. Taylor & Francis, 2019. 326 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Індивідуальна та групова робота на практичних заняттях: РН 1.1, РН 2.1, РН 3.1, РН 4.1 – 70 балів / 42 бали. 2. Контрольна робота: РН 2.1, РН 3.1 – 30 балів / 18 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальних структур та соціальних відносин
Факультет соціології