Управління та оптимізація фінансового портфеля

Освітня програма: Фінансові інститути та ризик-менеджмент (денна)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Управління та оптимізація фінансового портфеля
Код дисципліни
ОК11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 4. Вишукувати, обробляти, систематизувати та аналізувати інформацію, необхідну для вирішення професійних та наукових завдань в сфері фінансів, банківської справи та страхування. ПРН 5. Вільно спілкуватися іноземною мовою усно і письмово з професійних та наукових питань, презентувати і обговорювати результати досліджень. ПРН 9. Застосовувати управлінські навички у сфері фінансів, банківської справи та страхування. ПРН 12. Обґрунтувати вибір варіантів управлінських рішень в сфері фінансів, банківської справи та страхування та оцінювати їх ефективність з урахуванням цілей, наявних обмежень, законодавчих та етичних аспектів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Ступінь бакалавра 2. вміння здійснювати розрахунки за допомогою програми MS Excel, готувати презентації в програмі MS Рower Рoint 3. володіння елементарними навичками публічних виступів, математичних розрахунків й статистичного аналізу, загальної роботи з ПК.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних та методологічних засад управління та оптимізації фінансового портфеля; висвітленню практичних аспектів формування портфелю фінансових активів з урахуванням особливостей поєднання різних фінансових інструментів у кожному випадку. Студенти повинні отримати уявлення про формування системи управління та оптимізації фінансового портфеля, оволодіти методами прийняття обґрунтованих рішень в області управління цінними паперами та формуванні навичок фінансового мислення. Курс побудований з використанням сучасної західної та вітчизняної фінансової літератури.
Рекомендована та необхідна література
1. Базилевич В.Д. Цінні папери: підручник / В.Д. Базилевич, В.М. Шелудько, Н.В. Ковтун, А.В. Ставицький та ін. // За ред. В.Д. Базилевич. – К.: Знання, 2011. – 1094 с. 2. Базилевич В.Д. Фондовий ринок: підручник. Книгу 1. / Н.І. Гражевська, А.Б. Камінський, А.В. Ставицький та ін. // За ред. В.Д. Базилевич. – К.: Знання, 2015. – 621 с. 3. Базилевич В.Д. Фондовий ринок: підручник. Книга 2. / В.М. Шелудько, О.В. Вірченко, А.В. Ставицький та ін. // За ред. В.Д. Базилевич. – К.: Знання, 2016. – 686 с. 4. Деньга С. Управління ефективністю інвестиційної діяльності: методологія, інформаційно-аналітичне забезпечення : монографія. Полтава : ПУЕТ, 2020. 455 с. 5. Кузьмін О. та ін. Формування та використання інвестиційних портфелів підприємства: методологія та інструментарій : монографія. Львів : Центр Європи, 2017. 189 с. 6. Шарп У., Гордон Дж., Бейлі Дж. Інвестиції. – М.: Инфра-М, 2016
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – послідовне формування у студентів знань пов’язаних з управлінням та оптимізацією фінансового портфеля, а саме: цінними паперами та похідними інструментами, основами та особливостями формування портфелю фінансових активів та його видів, освоєння практичних навичок розрахунку прибутковості і ризикованості вкладень в цінні папери.
Методи та критерії оцінювання
Оцінка формується за модульно-рейтиговою системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки (40%) включає: усні доповіді, опитування, тестування та оцінювання практичної підготовки (60%) - виконання творчих аналітично-розрахункових робіт, презентацій. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістових модулів, виконання всіх зазначених робіт.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни