Бізнес-аналітика (Business intelligence)

Освітня програма: Освітньо-наукова програма "Менеджмент організацій і адміністрування"

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Бізнес-аналітика (Business intelligence)
Код дисципліни
ВК 3.2.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН2.Ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення. ПРН 5. Планувати діяльність організації в стратегічному та тактичному розрізах. ПРН 6. Мати навички прийняття, обґрунтування та забезпечення реалізації управлінських рішень в непередбачуваних умовах. ПРН7. Організовувати та здійснювати ефективні комунікації всередині колективу, з представниками різних професійних груп та в міжнародному контексті. ПРН 10. Демонструвати лідерські навички та вміння працювати у команді. ПРН 15. Ідентифікувати та класифікувати нові задачі в сфері менеджменту , описувати, аналізувати та оцінювати відповідні об’єкти, явища та процеси, обирати оптимальні методи їх дослідження. ПРН 17. Застосовувати сучасний методологічний та методичний інструментарій управління консультаційними проектами, обґрунтовувати управлінські рішення щодо розроблення, впровадження і моніторингу консультаційних змін у клієнтській організації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Необхідною умовою для успішного оволодіння навчальним предметом є попередня підготовки студентів з економіки (макро- і мікроекономіка) та інформатики, дисциплін «Менеджмент», «Фінанси» та ін. 2. Знання базових основ економіки, фінансів, менеджменту га інформатики.
Зміст навчальної дисципліни
Цей курс містить вступ до бізнес-аналітики, включаючи процеси, методології, інфраструктуру та поточні практики, що використовуються для перетворення бізнес-даних у корисну інформацію та підтримки прийняття бізнес-рішень. Бізнес-аналітика вимагає знань про основи процесу зберігання та пошуку даних, тому цей курс вивчає логічні моделі даних як для систем управління базами даних, так і для сховищ даних. Предметом вивчення навчальної дисципліни є теоретичні та практичні положення аналізу бізнес-процесів.
Рекомендована та необхідна література
1. Управління фінансовими ризиками: Навчальний посібник / Р.В. Пікус, Н.В. Приказюк. – К. : Знання, 2010. – 598 с. 2. Управління фінансовими ризиками: Опорний конспект лекцій / Р.В. Пікус, Н.В. Приказюк. – Кам'янець-Подільський: Аксіома, 2010. – 228 с. /110 с. 3. Управління фінансовими ризиками: лаборатор. практикум / Р.В. Пікус, Н.В. Приказюк, Г.Ю. Тлуста. - К.: Логос, 2012. - 280с. 4. Антикризовий менеджмент : Навчально-методичний комплекс / В.І. Нечипоренко, С.А Шимків. – К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2017. -c.1-41. 5. Міждисциплінарний словник зі страхування та ризик-менеджменту / [Р.В.Пікус, Н.В.Приказюк, О.М. Лобова та ін]; за наук. ред. проф. Р.В. Пікус. – К.:Логос, 2015. – 508 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проблемно-орієнтоване навчання: лекції; семінарські заняття; дискусія; розгляд практичних ситуацій; виконання ситуаційних завдань; виконання і презентація групового та індивідуального завдань; консультації; самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістових модулів та виконання всіх зазначених індивідуальних аналітично-розрахункових завдань. Підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, яка оцінюється максимум у 20 балів та проводиться на одному з останніх семінарських занять з дисципліни. Підсумкова оцінка з дисципліни студенту виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра страхування, банківської справи та ризик-менеджменту
Економічний факультет