Екологічне підприємництво

Освітня програма: Торгівля, логістика та екологічне підприємництво

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Екологічне підприємництво
Код дисципліни
ОК23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН01. Використовувати в професійних цілях базові знання з екологічного підприємництва, торгівлі і логістичної діяльності та уміння критично мислити, аналізувати і синтезувати дані. ПРН02. Застосовувати набуті знання для виявлення, постановки та вирішення завдань за різних практичних ситуацій в торговельній, логістичній та екологічній підприємницькій діяльності. ПРН07. Проявляти ініціативу і підприємливість в різних напрямах професійної діяльності, брати відповідальність за результати. ПРН08. Застосовувати одержані знання й уміння для ініціювання та реалізації заходів у сфері збереження навколишнього природного середовища і здійснення безпечної діяльності торговельних, логістичних та підприємницьких структур. ПРН09. Знати вимоги до торговельної, логістичної діяльності, у галузі екологічного підприємництва, які зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної і правової держави.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1 Знати: • основні концепції екології та наслідки впливу діяльності людини на довкілля; • структуру та зміст природоохоронного законодавства; • основи взаємодії промислових підприємств із навколишнім середовищем; • основні підходи до контролю та стимулювання розвитку екологічного підприємництва в Україні. 2. Вміти: • формувати і використовувати теоретичні концепції в області природоохоронної діяльності підприємницьких суб’єктів; • визначати економічну та соціальну ефективність екологічних заходів; • вимірювати та оцінювати ефективність підвищення якості життя та конкурентоспроможності виготовленої продукції за умов екологізації виробничих процесів; • аналізувати та раціоналізувати рівень використання природних ресурсів; • досліджувати результативність екологізації підприємницької діяльності. 3. Володіти елементарними навичками з курсів загальної екології, вищої математики, основ“зеленої” економіки та інших, що забезпечують успішне засвоєння даної навчальної дисципліни
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів: Змістовий модуль 1. “Екологічне підприємництво як основа сучасної системи господарювання” присвячений дослідженню сутності підприємництва, основам державного його регулювання, впливу підприємницької діяльності на довкілля та оцінці ефективності здійснення підприємницької діяльності екологічного спрямування. Змістовий модуль 2. “Екологічні аспекти підприємництва в Україні” зосереджує увагу на механізмі функціонування та розвитку екологічного підприємництва в Україні, загальних принципах формування зеленого офісу та розвитку екологічної освіти в сучасних умовах.
Рекомендована та необхідна література
1. ГацькаЛ.П. Основи «зеленої» економіки: навчальний посібник / Л.П. Гацька, Т.Б. Харченко, Ю.А. Сагайдак, Т.О. Мурована – К.: Освіта України, 2019. – 271 с. 2. Гацька Л.П. Екологічне управління підприємством: навчальний посібник / Л.П.Гацька, Ю.А.Сагайдак, Т.Б.Харченко.-К.: 2017.- 182с. 3. Гацька Л.П. Екологічний маркетинг: навчальний посібник / Гацька Л.П., С.В. Карлащук, Т.Б. Харченко / за ред. Гацької Л.П. – К., 2018. – 164с. 4. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. № 436-ІУ.- Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/go/436-15 5. “Зелені” інвестиції у сталому розвитку: світовий досвід та український контекст . К.: Видавництво “Заповіт”, 2019 . – 316 с. 6. Купалова Г.І., Гацька Л.П., Мурована Т.О. та ін. Екологічна економіка: практикум.- К.: Освіта України, 2017. -273 с. 7. Сталий розвиток вітчизняних логістичних систем в умовах євроінтеграційних трансформацій : монографія. - Маріуполь : ПДТУ, 2020. - 240 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
1. Змістовий модуль 1 (ЗМ1), входять теми 1-6, форма контролю - модульна контрольна робота (Min. – 12 балів, Mах. – 20 балів). 2. Змістовий модуль 2 (ЗМ2), входять теми 7-14, а також самостійна робота; форма контролю - модульна контрольна робота ( Min. – 12 балів, Mах. – 20 балів). Підсумкове оцінювання у формі іспиту Студент не допускається до складання іспиту, якщо протягом семестру отримав менше, ніж 36 балів. На іспит виноситься 3 блоки завдань: 1 блок – теоретичні питання; 2 блок - тестові завдання; 3 блок – розрахункові задачі.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни