Психологія масової поведінки
Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Економіка та економічна політика»
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Психологія масової поведінки
Код дисципліни
ВК 2.2.3 (П3)
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН6. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності.
ПРН9. Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави.
ПРН13. Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання соціально-економічних даних, збирати та аналізувати необхідну інформацію, розраховувати економічні та соціальні показники.
ПРН21. Вміти абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик соціально- економічних систем різного рівня, а також особливостей поведінки їх суб’єктів.
ПРН22. Демонструвати гнучкість та адаптивність у нових ситуаціях, у роботі із новими об’єктами та у невизначених умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичні основи та провідні напрями суспільно-політичних дисциплін, мати уявлення про сфери їх перетину з економікою;
Вміти здійснювати пошук необхідної інформації, аналізувати та критично оцінювати її; формулювати суспільні запити та співвідносити їх із своєю професійною діяльністю;
Володіти навичками роботи з науково-довідковим апаратом бібліотек; основними методами збору та інтерпретації фактів соціальної дійсності; встановлення причинно- наслідкових зв’язків; різними способами аргументації та презентації інформації з метою впливу на реципієнта, ведення дискусій
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – опанування студентами основних психологічних закономірностей функціонування масової та групової свідомості, поглиблення уявлень про природу соціально-
економічної поведінки, її мотиви, чинники та механізми, а також методи її вивчення і управління нею
Анотація Дисципліна забезпечує: 1) розвиток професійної компетентності студентів у сфері масових і колективних суспільних явищ; 2 ) набуття знань про методологію соціально-психологічних і психологічно-економічних досліджень, умінь і навичок практичного використання сучасних соціально- психологічних методів і технологій в економічній сфері;
3) формує уміння здійснювати соціально- психологічний аналіз економічних явищ і процесів, реалізовувати набуті знання для розв’язання завдань сучасної економічної політики
Рекомендована та необхідна література
1. Васютинський В. Психологічні виміри спільноти. К., 2010.
2. Найдьонова Л. А. Медіапсихологія: основи рефлексивного підходу. Кіровоград, 2015
3. Нові медіа в сучасному суспільстві: культурологічний вимір: монографія / В. М. Судакова, М. Ю. Наумова та ін .К . : Інститут культурології НАМ України, 2017.
4. Орбан-Лембрик Л. Е. Соціальна психологія великих стихійних груп і масових явищ: Навч.-метод. посібн. Івано-Франківськ, 2005.
6. Слюсаревський М. М., Хазратова Н. В. Соціальна психологія.– Навч. посібн. Львів: Вид-во Львівської політехніки, 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота, диспут, реферат
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді та доповнення під час семінарів і дискусій, аналітичні доповіді, реферати, творчі самостійні роботи, контрольні роботи.
Контроль здійснюється за наступною системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки (50%) та оцінювання практичної підготовки (50%). Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку, який проводиться у вигляді усного опитування за тематикою курсу та виконання творчого індивідуального завдання, максимальна оцінка за становить 20 балів. Мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 12 балів (60% максимальної кількості балів, відведених на залік).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Віталій
Леонідович
Паньковець
Кафедра соціальної психології
Факультет психології
Факультет психології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра соціальної психології
Факультет психології