Внутрішній контроль та управління ризиками

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Внутрішній контроль та управління ризиками
Код дисципліни
ОК 1.31
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліковоаналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств. ПР03. Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль і місце в господарській діяльності. ПР06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності. ПР09. Ідентифіковувати та оцінювати ризики господарської діяльності підприємств.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін: «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік», «Теорія аудиту», «Теорія економічного аналізу», «Аналіз господарської діяльності» та логічно поєднується із паралельним вивченням курсів «Управлінський облік», «Облік видів економічної діяльності», «Звітність підприємства» та ін. Знання та розуміння економічних категорій, законів, причиннонаслідкових та функціональних зв’язків, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем. Вміння застосовувати методичний інструментарій бухгалтерського обліку та аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів: Змістовний модуль 1 «Теоретичні засади внутрішньогосподарського контролю» розглядається внутрішньогосподарський контроль в системі економічного контролю;суть, завдання та функції внутрішньогосподарського контролю; контрольно – ревізійний процес, його зміст, стадії та учасники; організація перевірки виконання прийнятих рішень за результатами контролю. Змістовний модуль 2 «Методика внутрішньогосподарського контролю» присвячено вивченню методики та організації внутрішьогосподарського контролю та відображенням інформації у фінансовій звітності.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 р. зі змінами та доповненнями. // [Електрон. ресурс]. - Режимдоступу: http://zakon1.rada.gov.ua 2. Національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку // [Електрон. ресурс]. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua 3. Міжнародні стандарти фінансової звітності [Електрон. ресурс]. - Режим доступу: http://www.minfin.gov.ua. 4. Податковий кодекс України від 23.12.2010 № 2856-УІ (зі змінами та доповненнями). // [Електрон. ресурс]. - Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua 5. Бухгалтерський облік. Практикум. Навчальний посібник. видання друге, доповнене і перероблене /Мельник Т.Г. — К.: Кондор-Видавництво, 2017. — 269 с. 6. Швець В.Г. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К.: Знання- Прес, 2015. – 525с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за результатами усних відповідей на лабораторних заняттях, розв’язання розрахунково-аналітичних завдань, виконання модульних контрольних робіт, завдань для самостійного опрацювання та підсумкової контрольної роботи. Написання контрольних робіт за темами двох змістових модулів та виконання самостійної роботи. Змістовний модуль 1 (входять теми 1-5) – контрольна робота (Min. – 21 бал, Mах. – 35); змістовний модуль 2 (входять теми 6-12) – контрольна робота, самостійна робота (Min. – 24 балів, Mах. – 40). Оцінка за модульну контрольну роботу розраховується як середньозважене всіх видів завдань по відповідних темах. Оцінка за самостійну роботу розраховується як середньозважене всіх видів завдань по всіх темах. Оцінка окремого питання або завдання та максимальна кількість балів за роботу в цілому вказується безпосередньо у роздаткових матеріалах контрольної та самостійної роботи за варіантами.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Марія Олексіївна Цибульник
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет