Облік і оподаткування ЗЕД
Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Облік і оподаткування ЗЕД
Код дисципліни
ВБ 2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково- аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.
ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень.
ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування господарської діяльності підприємств.
ПР07. Знати механізми функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати їх особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знання: сутність та методи організації підприємницької діяльності, зміст економічних показників, форми міжнародних економічних відносин.
2) Вміння: розраховувати економічні показники, обробляти статистичні дані, аналізувати первинну інформацію.
3) Навички: володіння загальнонауковими та спеціальними методами дослідження економічних явищ і процесів на підприємстві.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна вивчає форми та види зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарської діяльності України як об’єктів обліку і оподаткування, регулятивні механізми цієї діяльності, технологію здійснення та особливості обліку і оподаткування зовнішньоекономічних операцій, підходи до прийняття управлінських рішень в сфері зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання України.
Змістовий модуль 1. «Основні принципи організації обліку і оподаткування зовнішньоекономічної діяльності» – в якому розглядаються договірні відносини в галузі зовнішньоекономічної діяльності підприємств та їх відображення в бухгалтерському обліку, методика та особливості обліку операцій з валютними цінностями та обліку міжнародних розрахункових операцій.
Змістовий модуль 2 «Облік і оподаткування експортно-імпортних операцій» – в якому розглядаються методологія та організація бухгалтерського обліку і оподаткування імпортних операцій, експортних операцій та інших видів зовнішньоекономічних операцій.
Рекомендована та необхідна література
Основна та додаткова література:
1. Засадний Б.А. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності. Навчальний посібник.- К.:Видавництво «Кондор», 2015.- 248с.
2. Зовнішньоекономічна діяльність: навчальний посібник / Ю. Г. Козак, Є. В. Савельєв [та інш.] – 6-е вид., перероб. та доп. / ред. Ю. Г. Козак – Київ: ЦУЛ, 2019. – 292 с.
3. Ковальчук Т.Г. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності : навч. посіб. / Т.Г. Ковальчук. – Київ : Видавництво Ліра-К, 2018. – 216 с.
4. Міжнародна економіка: термінологічний словник / Старостіна А.О., Каніщенко О.Л., Кузьома О.Ю. та ін. /За заг. ред. проф. А.О. Старостіної. К.: «НВП «Інтерсервіс», 2016. – 250 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заняття проходять у вигляді лекцій, семінарських занять, та самостійної роботи. Для цього використовуються наступні методи викладання: вирішення практичних ситуацій, розвязання задач, захист самостійної роботи та написання підсумкової контрольної роботи
Методи та критерії оцінювання
Схема формування оцінки:
1. Усне опитування, дискусія (РН1.1-1.4; 2.1; 3.1) – 10 балів / 6 балів;
2. Розв’язування задач (РН 1.1-1.4; 2.1-2.4; 3.1; ) – 20 балів / 12 балів;
3. Тестування (РН1.1-1.4; 2.1-2.4) – 20 балів / 12 балів;
4. Модульна контрольна робота (2 МКР, по 10 балів макс. кожна) (РН 1.1-1.4; 2.1-2.4;) – 20 балів / 12 балів;
5. Самостійна робота (1 письмова робота) (РН 1.1-1.4; 2.1-2.4; 3.1) – 10 балів / 6 балів;
6. Підсумкова контрольна робота (РН 1.1-1.4; 2.1-2.4; 3.1; 4.1) – 20 балів / 12 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Леонідівна
Михальська
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет
Економічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет