Інформаційні системи і технології в обліку на підприємствах
Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Інформаційні системи і технології в обліку на підприємствах
Код дисципліни
ОК 1.28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів
обліковоаналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств. ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень.
ПРН 12 Застосовувати спеціалізовані інформаційні системи і комп’ютерні технології для обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання: економічних категорій, законів та принципів, а також причинно-наслідкових та функціональних зв’язків, які існують між процесами та явищами на мікрорівні; елементи методу бухгалтерського обліку; основи функціонування інформаційних технологій в бізнесі;
Вміння: вміти використовувати сучасні інформаційні технології при прийнятті управлінських рішень на підприємстві; застосовувати основні економічні категорії, принципи та закони щодо економічних явищ та процесів, які відбуваються у діяльності суб’єктів
Зміст навчальної дисципліни
Надається характеристика основних принципів та методів функціонування інформаційних систем і технологій в обліку суб’єктів господарювання.
Навчальна дисципліна складається з двох змістовних модулів:
- змістовий модуль 1 «Основні прийоми роботи у комп’ютеризованій інформаційній системі підприємства», який спрямований на розуміння сутності інформаційної системи менеджменту, зокрема, й системи бухгалтерського обліку на підприємстві, а також підходів до їх автоматизації.
- змістовий модуль 2 «Розвиток інформаційних систем технологій та їх застосування в обліку та звітності підприємств», у якому розглядаються основні види та прийоми застосування різних прийомів до організації бухгалтерського обліку на підприємстві. Крім того, розглянуто різні спеціалізовані конфігурації для ведення обліку на вітчизняних підприємствах.
Рекомендована та необхідна література
1. Волинець В. І., Погріщук Б. В., Гордополова Н. В. Інформаційні системи і технології в обліку і аудиті: практикум: [навчальний посібник]. 4-е вид., переробл. і допов. Тернопіль: Крок, 2018. 295 с.
2. Завадський І. О. Основи баз даних: [навчальний посібник]. К.: Видавець І.О. Завадський, 2011. 192 с.
3. Lyubimov MO, Kulik VA Opportunities, threats and prospects for the use of "cloud" technologies in accounting. PUET Scientific Bulletin. Economic Sciences Series. 2020. № 2 (93). Pp. 40-46. URL: http://journal.puet.edu.ua/index.php/nven/article/view/1560/1388
4. Управлінські інформаційні системи в обліку та оподаткуванні: [навчальний посібник]. Краєвський В. М. та ін. Ірпінь, 2020. 288 с. (Серія «Податкова та митна справа в Україні»; т. 136).
5. Шквір В. Д., Загородній А. Г., Височан О С. Інформаційні системи і технології в обліку та аудиті [навчальний посібник]. 2-ге видання, перероб і доп. Львів: Львівська політехніка, 2014. –400 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заняття проходять у вигляді лекцій, лабораторних занять та самостійної роботи. Для цього використовуються наступні методи викладання: захист лабораторних робіт, виконання самостійної роботи, контрольна робота, залікова контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Схема формування оцінки:
1) Виконання та захист лабораторних робіт (РН 1.1-1.8; 2.1-2.6) – 36 балів / 22 бали;
2) Контрольна робота (РН 1.1-1.8; 2.1-2.6) – 14 балів / 8 балів;
3) Самостійна робота (у вигляді реферату) (РН 1.1-1.8; 2.1-2.6; 3.1; 4.1) – 25 балів / 15 балів
4) Підсумкова контрольна робота (2.1-2.6; 3.1; 4.1) – 25 балів / 15 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Іван
Анатолійович
Дерун
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет
Економічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет