Податкова система

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Податкова система
Код дисципліни
ОК 1.23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліковоаналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств. ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень. ПР08. Розуміти організаційно-економічний механізм управління підприємством та оцінювати ефективність прийняття рішень з використанням обліково-аналітичної інформації. ПР18. Аналізувати розвиток систем, моделей і методів бухгалтерського обліку на національному та міжнародному рівнях з метою обґрунтування доцільності їх запровадження на підприємстві
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1Знати зміст основних економічних та фінансових категорій 2. Вміти готувати презентації в РР 3.Володіти елементарними навичками роботи з нормативно-правовою базою, публічних виступів.
Зміст навчальної дисципліни
В результаті вивчення курсу формується розуміння теоретичних концепцій побудови податкових систем та оподаткування та практичні навики розрахунку податкових зобов’язань з метою їх використання в подальшій практичній діяльності, знання ролі і місця податків у розподілі і перерозподілі ВВП важливе для прийняття рішень у галузі як державних фінансів так і у фінансово-господарській діяльності підприємств. Розглядаються такі основні теми: теоретичні засади оподаткування, податки на доходи і прибутки, податки на власність, внутрішні податки на споживання, рентні платежі, інші податки та податкове планування
Рекомендована та необхідна література
1. Фінанси: [підручник] / [І.О.Лютий, С.Я Боринець, З.С.Варналій та ін.]; за ред. д.е.н., проф. І.О.Лютого. – К.: Вид-во Ліра-К, 2017. - 728 с. 2. Сучасна парадигма фіскальної політики України в умовах формування суспільства сталого розвитку (монографія) / За ред. Крисоватий А.І. - 2015. - 460 с. 3. Фінансово-економічна грамотність: Підручник: у 2 частинах / авт. кол.; за редакцією д-ра екон. наук, проф. Жихор О.Б., д-ра екон. наук, проф. Димченко О.В. – К.: Кондор, 2017. – Частина 1.: Основи національної економіки, економіки регіонів та фінансової системи України. – 800 с. 4. Демиденко Л.М. Податкова система: практикум для студентів економічного факультету/Демиденко Л.М. Наконечна Ю.Л./ К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2017, 152 с. 5. Варналій З.С. Податкова система: [підручник] / З.С. Варналій, М.В. Романюк. – К.: Знання України, 2019. – 567 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1.Опитування та розв’язування задач (РН 1; 2.1-2.3; 3; 4) – 10 балів / 6 балів; 2.Виконання практичних вправ - 10 балів / 6 балів 3.Індивідуальне дослідницьке завдання (РН 1; 2.1-2.2;3.2;4) – 10 балів / 6 балів; 4.Контрольна робота №1 (теми 1-4) та №2 (теми 5-14) – 2*15 балів=30 балів / 2*15 балів=30 балів/18 балів(РН 1; 2.1-2.2; 3; 4)
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни