Електронні публічні закупівлі
Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Електронні публічні закупівлі
Код дисципліни
ВБ 2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково- аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.
ПР03. Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль і місце в господарській діяльності.
ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування господарської діяльності підприємств.
ПР06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування навчальної дисципліни " Електронні публічні закупівлі":
1) знання:
- економічних категорій, законів, причинно-наслідкових та функціональних зв’язків, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем;
- теоретичних основ бюджетного процессу та фінансового планування;
2) вміння:
- застосовувати знання з господарського, цивільного та фінансового права в обсязі, достатньому для встановлення відповідності здійснюваних бюджетною установою операцій чинному законодавству;
- обґрунтовувати ефективність прийняття рішень з використанням обліково-аналітичної інформації та розуміти організаційно-економічний механізм бюджетної установи;
3) навички:
- володіння елементарними навичками здійснення обчислень з використанням електронних таблиць;
- застосовування спеціалізованих інформаційних систем і комп’ютерних технологій для організації закупівель.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль І «Економіко-правові засади організації публічних закупівель»: Міжнародний досвід організації публічних закупівель та його імплементація в Україні; Нормативно-правова база організації проведення публічних закупівель; Принципи здійснення та моделі управління публічними закупівлями; Державний та громадський контроль у сфері публічних закупівель; Механізм оскарження дій та бездіяльності замовників публічних закупівель; Види процедур закупівлі та їх проведення замовниками різних категорій
Змістовий модуль ІІ «Практика реалізації закупівельної діяльності замовника»: Планування закупівлі: визначення предмету закупівлі та його очікуваної вартості; Особливості проведення спрощених закупівель і закупівель без використання електронної системи; Відкриті торги як основний спосіб здійснення публічних закупівель; Випадки та особливості застосування переговорних процедур; Конкурентний діалог та закупівлі за рамковими угодами
Рекомендована та необхідна література
Бровдій А.М. Організація публічних закупівель: навч. посіб. – Харків: ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2018. – 183 с.
Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. №922-VII (зі змінами)
Малолітнева В.К. Господарсько-правовий інститут публічних закупівель: монографія. – Київ: Ін-т екон.-прав. дослідж. ім. В. К. Мамутова НАН України, 2020. - 411 с.
Письменна М.С. Державний аудит та аналіз публічних закупівель: теорія, методологія та практика: монографія. – Київ: Центр учбової літератури, 2017. - 451 с.
Публічні закупівлі: навч. посіб. / Е. О. Юрій та ін. - Чернівці: Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича: Рута, 2020. - 199 с/
International Handbook of Public Procurement / Khi. V. Thai (ed.). (2009). Florida Atlantic University Boca Raton, USA. CRC Press, Taylor & Fransis Group. 836 p.
Khan, N. (2018). Public Procurement Fundamentals: Lessons from and for the Field. Bingley, UK: Emerald Publishing Limited. 152 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Інформаційно-традиційне з елементами проблемно-орієнтованого навчання: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, консультації, аналіз практичних ситуацій, виконання аналітично-розрахункових завдань.
Методи та критерії оцінювання
Тестування, бліц-опитування, розв’язання практичних задач, модульні контрольні роботи, розрахункові задачі.
Форми оцінювання (100 балів / 60 балів)
- семестрове оцінювання (80 балів / 48 балів):
1. Усне опитування, дискусія – 10 балів / 6 балів;
2. Виконання розрахункових завдань – 20 балів / 12 балів;
3.Тестування – 10 балів / 6 балів;
4. 2 Модульні контрольні роботи (по 15 балів макс. кожна) – 30 балів / 18 балів;
5. Самостійна робота – 10 балів / 6 балів;
- підсумкове оцінювання (20 балів / 12 балів):
Підсумкова контрольна робота
Підсумкова оцінка визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються.
Перескладання семестрової кількості балів з метою покращення позитивної оцінки не передбачено.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ганна
Вікторівна
Мисака
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет
Економічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет