Бюджетний процес та бюджетне планування

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Бюджетний процес та бюджетне планування
Код дисципліни
ВБ 2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здійснювати пошук, обробку та аналіз інформації, зокрема працювати з нормативно-правовою базою, пов’язаною з бюджетним процесом та плануванням Вміти ідентифікувати фінансові проблеми, що виникають в процесі діяльності та впливають на планування доходів та видатків, знаходити ефективні способи їх вирішення, використовуючи відповідний інструментарій. Аналізувати фінансово-економічні показники бюджету установи (організації) та приймати стратегічні й оперативні рішення щодо структури доходів та видатків. Володіти стандартним інструментарієм з бюджетного процесу та бюджетного планування. Вміти аналізувати структуру бюджетів та плани, і на основі них приймати відповідні рішення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основні положення нормативно-правових актів, економічні та обліково-аналітичні категорії; основні засади діяльності суб’єктів господарювання; теоретичні та практичні аспекти бухгалтерського обліку; особливості формування грошових потоків, а також доходів та витрат підприємства. 2. Володіти навичками загальнонаукових та спеціальних методів дослідження економічних явищ та процесів на підприємстві; обробки та візуалізації обліково-аналітичних даних, роботи з нормативно-правовою базою, застосування сучасних інформаційних технологій у соціально-економічних дослідженнях, зокрема окремих галузей та діяльності підприємств, установ, організацій.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Бюджетний процес та бюджетне планування» сприяє формування системи знань студентів щодо методології та організації бюджетного процесу та планування, використання інформації для складання бюджетів, аналізу доходів та видатків. Розкриваються основи бюджетного процесу та бюджетного планування, а також їх нормативно-правове забезпечення. Розглядаються ключові підходи планування та бюджетування, методичний інструментарій складання бюджетів та система органів регулювання та забезпечення управління державними фінансами.
Рекомендована та необхідна література
1. Бюджетний кодекс України від 08 липня 2010 р. №2456-VI. URL: zakon.rada.gov.ua/laws/show/2456-17. 2. Бюджетний менеджмент : підруч. / за ред. В. Г. Дем’янишина, Г. Б. Погріщук. Тернопіль : ТНЕУ, 2017. 532 с. 3. Зварич О. В. Основи прогнозування та планування бюджету: навч.-метод. посібник. К.: НаУКМА, 2015. 69 с. 4. Лютий І.О. Фінанси: підручник / І.О. Лютий, С.Я. Боринець, З.С. Варналій, та ін.; за ред. д.е.н., проф. І.О. Лютого. Київ : Видавництво Ліра-К, 2017. 720 с. 5. Місцеві фінанси: підручник / за ред. О.П. Кириленко. 2-ге вид., доп. і перероб. Тернопіль: Економічна думка ТНЕУ, 2014. 448 с. 6. Опарін В., Федосов В., Льовочкін C. та ін. Фінансова інфраструктура України: стан, проблеми та перспективи розвитку : монографія ; за заг. ред. В. Опаріна, В. Федосова. Київ: КНЕУ, 2016. 695 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Тестування, опитування, розв’язування задач, дискусія, модульна контрольна робота, підсумкова контрольна робота
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни