Проектування інтелектуальних інтерфейсів

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Проектування інтелектуальних інтерфейсів
Код дисципліни
ВБ 1.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН-02. Оцінювати і вибирати методи і моделі розроблення, впровадження, супроводу програмного забезпечення та управління відповідними процесами на всіх етапах життєвого циклу. ПРН-04. Виявляти інформаційні потреби і класифікувати дані для проектування програмного забезпечення. ПРН-07. Аналізувати, оцінювати і застосовувати на системному рівні сучасні програмні та апаратні платформи для розв'язання складних задач інженерії програмного забезпечення. ПРН-11. Забезпечувати якість на всіх стадіях життєвого циклу програмного забезпечення, у тому числі з використанням релевантних моделей та методів оцінювання, а також засобів автоматизованого тестування і верифікації програмного забезпечення. ПРН-19. Формулювати, експериментально перевіряти, обґрунтовувати і застосовувати на практиці в процесі розроблення програмного забезпечення інноваційні методи та конкурентоспроможні технології розв'язання професійних, науково-технічних задач у мультидисциплінарних контекстах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття та особливості процедурного та об'єктно-орієнтованого програмування, основи створення та обробки структур даних. 2. Вміти створювати та розгортувати застосунки. 3. Володіти елементарними навичками роботи у команді.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена проектуванню інтелектуальних інтерфейсів. Навіщо розробляти інтелектуальні інтерфейси? Тому що: інтерфейси застосунків стають надто складними; інтерфейси занадто негнучкі; інтерфейси не змінюються, коли змінюються потреби користувача; інтерфейси не взаємодіють один з одним, що не дуже зручно, коли всюди впроваджуються технології IoT. Який інтерфейс можна назвати «інтелектуальним»? інтерфейс може адаптуватися до потреб різних користувачів; інтерфейс може вивчати нові концепції та методи; інтерфейс може передбачати потреби користувача; інтерфейс може проявляти ініціативу та робити пропозиції користувачеві; інтерфейс може надати пояснення своїх дій. Дисципліна "Проектування інтелектуальних інтерфейсів" зосереджена на розробці інтелектуальних інтерфейсів на базі моделей і методів м’яких обчислень, а саме: нечіткої логіки та обчислень зі словами.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студентів здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота в семестрі поділяється на два змістових модуля. Підсумковий контроль (екзамен) проводиться у формі письмової роботи – 40 балів. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-4 а у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 5-8. Обов’язковим для іспиту є виконання та захист студентом лабораторних робіт, передбачених робочою програмою навчальної дисципліни, здача модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни