Операційні системи реального часу

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Операційні системи реального часу
Код дисципліни
ВП 2.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати і системно застосовувати методи аналізу та моделювання прикладної області, виявлення інформаційних потреб і збору вихідних даних для проектування програмного забезпечення; розробляти і оцінювати стратегії проектування програмних засобів; обґрунтовувати, аналізувати і оцінювати прийняті проектні рішення з точки зору якості кінцевого програмного продукту; обґрунтовано вибирати парадигми і мови програмування для вирішення прикладних завдань; застосовувати на практиці системні та спеціалізовані засоби, компонентні технології (платформи) та інтегровані середовища розробки програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичні основи отримані при вивченні нормативних дисциплін “Архітектура та проектування програмного забезпечення ”, “Операційні системи” та “Основи програмування вбудованих систем”. Володіти елементарними навичками роботи в групах.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на вивчення і набуття уміння в сфері інженерії даних та знань в технологічних процесах побудови і підтримки програмних систем і технологій, які базуються на операційних системах реального часу. У процесі навчання студенти набувають системних практичних навиків як в технологічній області, так і в області виробничо-дослідницької діяльності. В результаті навчання студенти отримують сучасні знання, які необхідні для провадження інженерної та наукової діяльності в області реалізації процесів в операційних системах реального часу, їх обробки та створення прикладних критичних програмних систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Шеховцов В.А. Операційні системи : підручник для студ. вищ. навч. закладів / В.А. Шеховцов. - Київ : Видавнича група ВНУ, 2005. - 576 с. 2. Бондаренко М.Ф. Операційні системи : навчальний посібник для студентів вищих навч. закладів, які навчаються напрямом “Комп'ютерні науки” / М.Ф. Бондаренко, О.Г. Качко. - Київ : СМІТ, 2008. - 432с. 3. Антонов В.М. Сучасні операційні системи: основні поняття (Вступ до спеціальності): монографія / В.М. Антонов, Ю.В. Антонова-Рафі ; Нац. техн. ун-т України "КПІ", Укр. акад. акмеологїї. - Київ : Аграр Медіа Груп, 2015. - 309, [3] с. : іл., табл., схеми. - Бібліогр.: с. 288.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студентів здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота в семестрі поділяється на два змістових модуля. Підсумковий контроль (іспит) - 40 балів. Обов’язковим для іспиту є виконання та захист студентом лабораторних робіт, здача двох модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни