Цифрова обробка сигналів та розпізнавання образів

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Цифрова обробка сигналів та розпізнавання образів
Код дисципліни
ВБ 1.3.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН-21. Вмiти розробляти адаптивну складову iнтелектуального користувацького iнтерфейсу, розумiти принципи ефективноiї побудови, управлiння корпоративною iнфраструктурою операцiйних систем, у т.ч. операцiйних систем реального часу; знати математичнi основи розпiзнавання образiв та вмiти застосовувати методи декомпозицiї, нормалiзацiї зображень та класифiкацiї образiв; знати принципи, методи та технологiї розробки прикладного програмного забезпечення для розподiлених iнформацiйних систем, включаючи ERP системи; вмiти розробляти й вирiшувати актуальнi питання безпеки iнженерiї програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичні основи отримані при вивченні нормативних дисциплін “Алгоритми і структури даних”, “Основи програмування”, “Обчислювальні методи” та “Об’єктно-орієнтоване програмування”
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна надає теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків в галузі інформаційних технологій та підготовляє студентів для подальшого працевлаштування в області обробки аналогових та дискретних-цифрових сигналів різної природи та розпізнавання образів. Програма покликана допомогти фахівцям вирішувати складні практичні завдання розпізнавання, модуляції та маніпуляції, фільтрації, дешифрування та верифікації цифрових сигналів різної природи.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студентів здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота в семестрі поділяється на два змістових модуля (30+30). Обов’язковим для іспиту є захист студентом лабораторних робіт, передбачених робочою програмою навчальної дисципліни, здача двох модульних контрольних робіт. Підсумковий контроль (екзамен) проводиться у формі письмової роботи – 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни