Основи програмування вбудовних систем

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Основи програмування вбудовних систем
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати і застосовувати базові концепції і методології моделювання інформаційних процесів; обґрунтовано вибирати парадигми і мови програмування для вирішення прикладних завдань; застосовувати на практиці системні та спеціалізовані засоби, компонентні технології (платформи) та інтегровані середовища розробки програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичні основи отримані при вивченні нормативних дисциплін “Алгоритми і структури даних”, “Основи програмування”, “Об’єктно-орієнтоване програмування” та “Архітектура та проектування програмного забезпечення”. Володіти елементарними навичками роботи в групах.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна надає єдине розуміння необхідних методичних і методологічних знань та практичних навичок щодо розробки програмного забезпечення вбудованих мікропроцесорних керуючих систем. У рамках дисципліни вивчаються: ієрархія і технологія пам'яті вбудованих систем, структура контролерів переривань, пристроїв та інтерфейсів вводу виведення, технології проектування та конструювання вбудованих мікропроцесорних керуючих систем, операційні та програмні середовища функціонування вбудованих мікропроцесорних керуючих систем, програмування інтерфейсів і протоколів передачі даних. Після вивчення даної дисципліни фахівець повинен мати практичні вміння щодо роботи в інтегрованому середовищі розробки прикладного програмного забезпечення керуючих систем реального часу та розробки програмних рішень вбудованих мікропроцесорних керуючих систем.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студентів здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота в семестрі поділяється на два змістових модуля. Підсумковий контроль (іспит) - 40 балів. Обов’язковим для іспиту є виконання та захист студентом лабораторних робіт, здача двох модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни