Хмарні обчислення та їх надійність

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Хмарні обчислення та їх надійність
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Оцінювати і вибирати методи і моделі розроблення, впровадження, супроводу програмного забезпечення та управління відповідними процесами на всіх етапах життєвого циклу; будувати і досліджувати моделі інформаційних процесів у прикладній області; виявляти інформаційні потреби і класифікувати дані для проектування програмного забезпечення; розробляти і модифікувати архітектуру програмного забезпечення для реалізації вимог замовника; обґрунтовано вибирати парадигми і мови програмування для розроблення програмного забезпечення; застосовувати на практиці сучасні засоби розроблення програмного забезпечення; прогнозувати розвиток програмних систем та інформаційних технологій; здійснювати реінжиніринг програмного забезпечення відповідно до вимог замовника; планувати і виконувати наукові дослідження в сфері інженерії програмного забезпечення, обирати методики та інструменти, аналізувати результати, обґрунтовувати висновки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття та принципи створення додатків; основні методи класів; бібліотеки мови програмування С++. 2. Вміти створювати програмний код; проводити оцінку ефективності розроблених програмних засобів. 3. Володіти елементарними навичками програміста.
Зміст навчальної дисципліни
Знання отримані в процесі вивчення даної дисципліни базуються на принципах використання хмарних обчислень. Здійснюється забезпечення професійної освіти, що сприяє соціальній, академічній мобільності, затребуваності на ринку праці, успішній кар'єрі, співпраці в командах регіональних структур в області використання сучасних інформаційних технологій. Дисципліна повинна ознайомити студентів із основними поняттями та термінологією хмарних обчислень, із областями їх застосування у ІТ-діяльності. У процесі вивчення розглядається доцільність перенесення наявних застосунків у хмарне середовище, оцінюється ефективність застосування та довгострокові перспективи. Також розглядаються питання безпеки, розгортання, резервного копіювання в контексті хмарної інфраструктури. Дисципліна передбачає формування у студентів уміння системного адміністрування для розробки і супроводу хмарних застосунків. Завдання вивчення дисципліни полягає у формування у студентів компетенції з використання стандартів та технологій залучення та застосування розподілених комп’ютерних ресурсів, що надаються за замовленням, для проведення досліджень та використання обчислювального середовища організацій від рівня стартапу до корпорації.
Рекомендована та необхідна література
1. Юрчишин В.Я. Хмарні та Грід-технології – Навчальний посібник - Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019.- 264с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами модульного контролю, захисту та виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове поточне оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 100 балів. Форма підсумкового оцінювання – іспит. Для отримання поточного балу (максимум 60) необхідно захистити лабораторні роботи (максимальна –30 балів), самостійної роботи (максимум – 12 балів), скласти модульні контролі (максимально 18 балів). Також враховується неформальна освіта (до 20 балів). Іспит оцінюється за шкалою тестування (максимум 40 балів).
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни