Моделювання процесів і об'єктів

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Моделювання процесів і об'єктів
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Будувати та досліджувати моделі інформаційних процесів у прикладній області. Виявити інформаційні потреба ти класифікувати дані для проектування програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичні основи математичного моделювання, стастичного аналізу даних, алгебраїчних, матричних та векторних обчислень, чисельного рішення лінійних та нелінійних рівнянь, інтерполяції, апроксимації та екстраполяції; чисельного диференціювання та інтегрування; рішення звичайних диференціальних рівнянь, оптимізації. Вміти створювати статичні та динамічні моделі, будувати алгоритми, програмувати на будь-якій мові.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна формує навички моделювання процесів і об'єктів задля покращення рішень в галузі інженерії програмного забезпечення, зокрема щодо Інтернету речей. Для цього вивчаються: технологічні етапи створення і використання моделей, методи випробування та дослідження їх властивостей, стійкості, планування експерименту, методи створення моделей лінійних та нелінійних динамічних систем, систем автоматичного управління. Набуваються практичні вміння щодо вибору типу та створення моделей з урахуванням динаміки та невизначеностей реального світу, внутрішніх та зовнішніх факторів, реалізації в обчислювальному середовищі.
Рекомендована та необхідна література
1. Снитюк В.Є. Прогнозування. Моделі, методи, алгоритми. – К.: Маклаут, 2008.– 364 с. .2. Задачин В.М. Лабораторний практикум з навчальної дисципліни "Моделювання систем" : навч.-практ. посіб. / Задачин В. М., Конюшенко І. Г. ; Харк. нац. екон. ун-т. - Х. : ХНЕУ, 2009. - 211 с. 3. Москвіна С.М. Комп’ютерні методи дослідження та аналіз даних. – К.: ВНТУ, 2010. – [Електронний ресурс] – режим доступу: http://posibnyky.vntu.edu.ua/met/zmist.htm
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінюванню підлягають дві модульні контрольні роботи, звіти та захисти лабораторних робіт (сумарно 60 балів). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум (36 балів), для одержання іспиту обов’язковими є перездача модульних контрольних робіт, виконання та захист запланованих лабораторних робіт. Підсумковий контроль (екзамен) проводиться у формі письмової роботи – 40 балів. Екзаменаційний білет складається з двох частин: теоретична частина (2 завдання) та практична (2 завдання), які оцінюються 20 та 20 балів відповідно. Максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом 40 балів на екзамені по 100-бальній шкалі. Студент не допускається до екзамену, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за екзамен не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни