Ліцензування, атестація та сертифікація у сфері безпеки об’єктів інформаційної діяльності

Освітня програма: Кібербезпека (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Ліцензування, атестація та сертифікація у сфері безпеки об’єктів інформаційної діяльності
Код дисципліни
ВБ 1.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Планувати навчання, а також супроводжувати та контролювати роботу з персоналом у напряму кібербезпеки; обирати, аналізувати і розробляти придатні типові аналітичні, розрахункові та експериментальні методи кіберзахисту, розробляти, реалізовувати та супроводжувати проекти з захисту інформації у кіберпросторі, інноваційної діяльності та захисту інтелектуальної власності; ставити та вирішувати складні інженерно-прикладні та наукові задачі кібербезпеки з урахуванням вимог вітчизняних та світових стандартів та кращих практик; використовувати методи натурного, фізичного і комп’ютерного моделювання для дослідження процесів, які стосуються кібербезпеки; оцінювати ефективність та практичну цінність результатів наукових і практичних досліджень та інновацій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати базові поняття щодо створення та функціонування інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем, що входять до складу об’єкта інформаційної діяльності. Класифікацію інформації за режимом обмеження доступу. Можливості систем захисту інформації. Принципи функціонування програмних та програмно-апаратних засобів криптографічного захисту інформації. Вміти проводити інформаційний, функціональний та понятійний описи інформаційно-комунікаційної системи; вміти налаштовувати комплекси засобів захисту операційних систем та програмного забезпечення; розробляти перелік інформації що обробляється та перелік її загроз; формулювати вимоги до операційної системи для вирішення певних прикладних завдань; проводити оцінку ефективності використання програмно-апаратних засобів
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна включає вивчення студентами методологічних та методичних питань щодо забезпечення процесу ліцензування, атестації та сертифікації у сфері безпеки об'єктів інформаційної діяльності, надає знання, необхідні під час розробки документації та проходженні етапів сертифікації та атестації систем (комплексів) захисту інформації, створених на об’єктах інформаційної діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Trusted Internet Connections (TIC) Reference Architecture Document Version 2.2 Federal Interagency Technical Reference Architectures June 19, 2017. https://www.cisa.gov/sites/default/files/publications/TIC_Ref_Arch_v2.2_2017.pdf. 2. Бурячок, В. Л. Основи формування державної системи кібернетичної безпеки: монографія/ В. Л. Бурячок.— К.: НАУ, 2013.— 432 с. 3. НД ТЗІ 2.1-001-2001. Створення комплексів ТЗІ. Атестація комплексів ТЗІ. Основні положення. 4. Ліцензійні вимоги провадження господарської діяльності з надання послуг в галузі криптографічного захисту інформації (крім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України. 5. Ю. Є. Яремчук, П. В. Павловський, В. С. Катаєв, В. В. Сінюгін. Комплексні системи захисту інформації. Навчальний посібник. Вінниця: ВНТУ, 2018. ‒ 118 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення запланованих результатів навчання визначається за результатами: - семестрове оцінювання: - поточний контроль шляхом перевірки викладачем та захисту студентом результатів виконання завдань під час занять та самостійної роботи поза заняттями; - письмові модульні контрольні роботи; - підсумкове оцінювання: - семестровий контроль у формі екзамену. 1. семестрове оцінювання роботи студента – бали накопичуються протягом семестру - максимум 60 балів, мінімум 36 балів. 2. письмова підсумкова комплексна контрольна робота (ППККР) – екзамен - максимальна оцінка дорівнює 40 балів (40% підсумкової оцінки), мінімум 24 бали. Сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів. Для позитивної оцінки за дисципліну студент має за семестрове оцінювання та екзамен сумарно набрати не менше 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни