Системи управління інформаційною безпекою

Освітня програма: Кібербезпека (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Системи управління інформаційною безпекою
Код дисципліни
ОК 7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Виявляти уразливості інформаційних систем та ресурсів, аналізувати та оцінювати ризики кібербезпеки організації. Аналізувати, контролювати та забезпечувати ефективне функціонування системи управління доступом до інформаційних ресурсів відповідно до встановлених стратегії і політики кібербезпеки організації. Зрозуміло і недвозначно доносити власні висновки з проблем інформаційної безпеки кібербезпеки, а також знання та пояснення, що їх обґрунтовують до персоналу, партнерів та інших осіб.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні напрями розвитку системи менеджменту у сфері інформаційної безпеки; загальну методологія і структуру організаційного забезпечення інформаційної та кібербезпеки на рівні держави; основи систем управління інформаційною та кібербезпекою на рівні організації; нормативно-правову базу управління інформаційною та кібернетичною безпекою; побудову системи управління інформаційною та кібернетичною безпекою інформаційно-комунікаційної системи організації та її основних підсистем; методи та засоби перевірки й оцінки діяльності щодо управління інформаційною та кібербезпекою. Володіти політикою безпеки, архітектурою захисту, механізмами захисту та засобами захисту
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна задача дисципліни «Системи управління інформаційною безпекою» полягає у підвищенні рівня знань студентів з теорії і практики менеджменту у сфері інформаційної та кібернетичної безпеки, набутті вмінь і навичок з основ побудови систем управління інформаційною безпекою на рівні організації, офісу, підприємства, створенні та впровадженні технологій управління ризиками, інцидентами інформаційної та кібербезпеки, неперервністю бізнесу, умінні впровадження систем проведення моніторингу та аудиту діяльності щодо управління інформаційною безпекою.
Рекомендована та необхідна література
1. Управління інформаційною безпекою: конспект лекцій [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. спец. 125 «Кібербезпека» / КПІ ім. Ігоря Сікорського; уклад.: С. О. Носок, О. М. Фаль, В. М. Ткач. – Електронні текстові дані. – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. – 258 с. 2. Бакалинський О. О. Модель та методи визначення проектних характеристик систем управління інформаційною безпекою: монографія. – К. : ТОВ «Три К», 2020. – 162 с. 3. Корченко О.Г., Гнатюк С.О., Казмірчук С.В. Аудит та управління інцидентами інформаційної безпеки : навч. посіб. - К. : Центр навч.-наук, та наук.-пр. видань НА СБ України, 2014. - 190 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістовних модулів, а саме успішне виконання студентом лабораторних робіт, відпрацювання практичних завдань та написання модульних контрольних робіт по змістовним модулям та підсумкової контрольної роботи. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів, при цьому оцінка за результатами навчання «вміння» не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни