Управління ризиками

Освітня програма: Кібербезпека (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Управління ризиками
Код дисципліни
ОК 13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Уміння обґрунтовувати використання, впроваджувати та аналізувати кращі світові стандарти, практики з метою розв'язання складних задач професійної діяльності в галузі кібербезпеки. Аналізувати, розробляти і супроводжувати систему управління кібербезпекою організації на базі стратегії і політики інформаційної безпеки. Забезпечувати безперервність бізнес/операційних процесів, а також виявляти уразливості інформаційних систем та ресурсів, аналізувати та оцінювати ризики кібербезпеки організації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: теоретичні основи ризиків, сенс інформації в умовах ринкових відносин, сучасні канали передачі інформації, поняття обробки та аналізу даних. Володіти навичками роботи з засобами online-комунікації, використовувати математичні пакети для інженерних розрахунків.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна задача дисципліни «Управління ризиками» полягає у вивчення теорії управління ризиками та практичне її застосування в умовах невизначеності та ризику, одержання знань по головним питанням теорії прийняття рішень з урахуванням економічного ризику, реалізація яких потребує удосконалення або перегляду стратегії діяльності суб’єктів управління.
Рекомендована та необхідна література
1. Захаров К.В. та ін. Логістика, ефективність і ризики зовнішньоекономічних операцій. - К.: Інтекс, 2018. 2. Івченко І.Ю. Економічні ризики: Навчальний посібник. – К.: ЦНЛ, 2020. – 304 с. 4. Машина Н.І. Економічний ризик і методи його вимірювання: Навчальний посібник. – К.: ЦНЛ, 2013. – 188 с. 5. NIST Special Publication 800-30 Revision 1. Guide for Conducting Risk Assessments (en). NIST. 6. Richard A. Caralli, James F. Stevens, Lisa R. Young, William R. Wilson (2007). Introducing OCTAVE Allegro: Improving the Information Security Risk Assessment Process (en). The Software Engineering Institute. 7. Mehari 2010 Risk analysis and treatment guide (fr). CLUB DE LA SECURITE DE L'INFORMATION FRANCAS. 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістовних модулів, а саме успішне виконання студентом лабораторних робіт, відпрацювання практичних завдань та написання модульних контрольних робіт по змістовним модулям та підсумкової контрольної роботи. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів, при цьому оцінка за результатами навчання «вміння» не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни