Комплексні системи керування ІТ послугами

Освітня програма: Кібербезпека (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Комплексні системи керування ІТ послугами
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Вміти вирішувати задачі управління доступом до інформаційних ресурсів та процесів в інформаційних та інформаційно-телекомунікаційних (автоматизованих) системах; забезпечувати введення підзвітності системи управління доступом до електронних інформаційних ресурсів і процесів в інформаційних та інформаційно-телекомунікаційних (автоматизованих) системах; вирішувати задачі управління процесами відновлення штатного функціонування ІТС з використанням процедур резервування згідно встановленої політики безпеки; вирішувати задачі забезпечення неперервності бізнес процесів організації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи інформаційних технологій; системні ресурси комп'ютерних систем та їх характеристики; архітектуру і компоненти комп’ютерних систем; архітектуру і компоненти ІТ; поширені стеки протоколів; основні мережні архітектури і сервіси; сучасні види зовнішніх інтерфейсів, їх параметри; основні сервіси інформаційної безпеки; методи та засоби захисту інформації; міжнародні та національні стандарти в сфері інформаційних та безпекових технологій; основні підходи що до керування інцидентами в сфері інформаційної безпеки; Володіти елементарними навичками програмування, використання математичних методів в інформаційних системах та роботи в мережі з використанням клієнтських і серверних платформ.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна задача дисципліни полягає у підвищенні рівня знань студентів при розробці комплексних системи керування IT послугами в інформаційно телекомунікаційних системах за рахунок освоєння базових знань з теорії баз даних, набуття вмінь і навичок у створенні баз даних і роботи в середовищі конкретної системи управління базами даних. Результати навчання полягають в наступному: отримати знання методів та засобів створення комплексних систем керування IT послугами; отримати знання з оцінки потужностей IT інфраструктури; вміння давати оцінку поточної доступності IT послуг і планування дій, направлених на майбутнє покращення послуги; отримати вміння ефективно застосовувати бібліотеки методик і правил Information Technology Infrastructure Library (ITIL); отримати вміння виявити склад і рівень IT послуг на основі вимог їх споживачів і постачальників; отримати вміння контролювати набуття встановленого рівня IT послуг; отримати вміння усувати можливість виникнення інцидентів ІБ, по причині недостатньої потужності IT–інфраструктури компанії.
Рекомендована та необхідна література
1. Alison Cartlidge Operational Support and Analysis ITIL® Intermediate Capability Handbook. - BHV, Киев, 2015. - 196c 2. Microsoft Exchange Server / http://www.microsoft.com/rus/exchange/ 3. Exchange Server TechCenter / http://technet.microsoft.com/ru-ru/library/bb124558.aspx 4. Microsoft Office SharePoint Server / http://office.microsoft.com/ru-ru/sharepointserver/FX101211721049.aspx 5. Microsoft Office InfoPath / http://office.microsoft.com/ru-ru/infopath/FX100487661049.aspx 6. Аксак Н.Г., Руденко О.Г., Гуржій А.М. «Паралельні та розподілені обчислення» – Харків: Компанія СМІТ, 2019 – 478 ст. 7. Рогоза В.С., Іщенко Г.В.. Інтелектуальні платформи розподілених інформаційних середовищ.- НТУУ «КПІ»: АВЕРС, 350 стор., 2009 р. 8. www.isaca.org/cobit 9. www.isaca.org/bookstore 10. http://www.nbuv.gov.ua/portal/natural/computing/2009_2/PDF/09LVYDBE.pdf 11. http://otimtp.nltu.edu.ua/index.php/growers/194-orhanizatsiia-baz-danykh-ta-znan
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні та самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістовних модулів, а саме успішне виконання студентом лабораторних і практичних робіт та написання модульних контрольних робіт по змістовним модулям та підсумкової контрольної роботи. Рекомендований мінімум для допуску до екзамену – 36 балів. Екзамен оцінюється у 40 балів. Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни