Прикладні інформаційні системи в управлінні проєктами

Освітня програма: Управління проєктами (Заочна форма)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Прикладні інформаційні системи в управлінні проєктами
Код дисципліни
ОК4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Мати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки у сфері комп’ютерних наук і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень, критичне осмислення проблем у сфері комп’ютерних наук та на межі галузей знань. Розробляти концептуальну модель інформаційної або комп’ютерної системи. Розробляти та застосовувати математичні методи для аналізу інформаційних моделей. Виконувати дослідження у сфері комп’ютерних наук.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знання базової методології управління проектами, а також життєвих циклів проектів, інструментів управління галузями знань в управлінні проектами, моделі та методи планування, виконання та моніторингу проектів, особливостей управління проектами; 2) володіння елементарними навичками роботи в команді проекту та аналізувати результати роботи з інформаційною технологією; 3) володіння навичками роботи з інформаційними системами та пошуку необхідної інформації в інтернеті.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни розглядаються основні визначення, які застосовуються в процесі планування проектів, ефективне застосування і реалізація методів побудови плану проекту, розрахунок сітьових графіків, вирішення конфліктів ресурсів, планування проекту за допомогою інформаційних технологій та хмарних технологій, моніторинг проектів за допомогою план-фактного аналізу. Також в процесі вивчення дисципліни відбувається огляд інтерфейсу та компонентів інформаційних систем управління проєктами. Розглядаються шляхи вирішення задач управління проєктами з використанням цих систем, їх головне меню та інструменти.
Рекомендована та необхідна література
1. Guidelines for practical, laboratory classes and independent work in the discipline «Software for Monitoring the implementation of IT Projects» for students of master’s degree educational program “Data Science” - K.: Taras Shevchenko National University of Kyiv, 2022 2. Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка- К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2018. – 112 с. 3. Єгорченков О.В. Enterprise Information Planning – new class in information technologies of higher educational institutions of Ukraine [Текст] / Yehorchenkov O.V., Teslia I.N., Yehorchenkova N.I., Kataieva Y.I //«Східно-Європейський журнал передових технологій». – №4/2(82) – 2016. – С.11-24 4. Yehorchenkov O.V. Product-Resource Planning System [Текст]/Yehorchenkov O.V., Yehorchenkov N.I. // IEEE First International Conference on Data Stream Mining & Processing, Ukraine, Lviv, 23-37 august 2016, P.29-33
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Залік виставляється студенту за результатами роботи упродовж семестру. На останньому практичному занятті проводиться підсумкова модульна контрольна робота у вигляді заключного комп’ютерного тесту з підсумковою оцінкою до 20 балів. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 та вище студенту виставляється зараховано. За бажання студента, за наявності залікових балів покращити свій результат, він має право здавати залік, на який виноситься 20 балів, але сумарна кількість балів не може перевищувати 100 балів. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично розрахунковий мінімум - 36 балів, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 48 балів.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни