науково-дослідна практика

Освітня програма: Інформаційні системи (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
науково-дослідна практика
Код дисципліни
ОК 16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
проведення дослідження, що включає формулювання мети, завдання та гіпотези, вміння порівнювати отримані результати з теоретичним обґрунтуванням. набуття студентами теоретичних знань і практичних навичок для проєктування, реалізації та впровадження систем інтернет речей. вивчення організації та етапів розробки систем інтернет речей, набуття практичних навичок програмування, проєктування та реалізації проєктів; самостійного вирішення технічних задач в межах наукового дослідження з використанням сучасного апаратного та програмного забезпечення; проєктування інформаційних систем і технологій, у тому числі з елементами наукової новизни та інноваційності; оприлюднити результати дослідження, проведеного на підприємстві у вигляді рефератів, статей, презентацій, доповідей на конференціях тощо, що можуть лягти в основу кваліфікаційної роботи магістра.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне засвоєння дисциплін 1-3 семестрів, передбачених освітньо-науковою програмою «Програмні технології інтернет речей» спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології».
Зміст навчальної дисципліни
Науково-дослідна практика передбачає вивчення принципів, методів та засобів організації інтернет речей на підприємствах, поглиблення теоретичних знань, збір матеріалу для написання кваліфікаційної роботи магістра. Проходження науково-дослідної практики – це самостійна робота здобувачів вищої освіти безпосередньо на підприємствах, які обладнані відповідною технікою, виконання ними конкретних службових обов’язків тощо. Результатом практики є підготовка звіту, тез конференцій та/або наукової статті у фаховому науковому виданні.
Рекомендована та необхідна література
1.Законодавство: Конституція України, Закони України, державні стандарти, нормативні документи інформаційних систем. 2.Крушельницька О. В. Методологія та організація наукових досліджень : [навч. посіб.] / О. В. Крушельницька. – К.: Кондор, 2006. – 192 с. 3.Демківський А. В. Основи методології наукових досліджень: [навч. посібн.] / А. В. Демківський, П. І. Безус. – К. : Акад. муніцип. упр., 2012. – 276 с. 4.Шейко В. М. Організація та методика науково-дослідницької діяльності : [підручник] / В. М. Шейко, Н. М. Кушнаренко. – 7-є видання, перероблене і доповнене. – К. : Знання, 2010. – 295 с. 5.Корягін М. В. Основи наукових досліджень: [навч. посіб.] / М. В. Корягін, М. Ю. Чік. – К. : Алерта, 2014. – 622 с. 6.Краснобокий Ю. М. Словник-довідник науковця-початківця / Ю. М. Краснобокий. – К. : Науковий світ, 2000. – 83 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультації, самостійне опрацювання
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студентів здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. При виставленні балів за практику враховується: оцінка керівника практики від підприємстві (організації) - 40 балів. Оцінка керівника від університету – 40 балів та захист звіту про проходження практики, що проводиться у вигляді співбесіди, згідно індивідуального завдання – 20 балів . Підсумкова оцінка 100=40+40+20. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 48 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни