Комп’ютерна графіка та оброблення зображень

Освітня програма: Інформаційні системи (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Комп’ютерна графіка та оброблення зображень
Код дисципліни
ВБ 3.1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Сформувати знання теоретичних основ комп’ютерної графіки та мультимедійної інформації, навчити студентів працювати з сучасним інструментарієм комп’ютерної графіки, мультимедійної інформації та вміти представити наукову інформацію в графічному та мультимедійному вигляді щодо засобів виведення різних видів графічної та мультимедійної інформації. Розробляти математичні моделі та методи аналізу даних (включно з великими). Розробляти алгоритмічне та програмне забезпечення для аналізу даних (включно з великими). Здійснювати оброблення та передавання графічних даних у прикладних інформаційних системах різного призначення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення дисципліни «Комп’ютерна графіка та оброблення зображень» необхідні знання та навички дисциплін освітнього ступеню магістр: «Теорія інформації», «Технологія обробки даних».
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни «Основи бізнес-аналітики» спрямовано на отримання студентами компетентностей та навичок щодо вмілого використання теоретичних основ методології та базових інструментів бізнес аналізу. Дисципліна «Основи бізнес-аналітики» дозволяє здобувачу досліджувати, аналізувати та оптимізувати бізнес ідеї для розробки інформаційних та комп’ютерних систем різного призначення, формувати функціональні та не функціональні вимоги щодо розробки програмного забезпечення, з урахуванням наявних ресурсів та враховуючи інтереси всіх зацікавлених сторін. Метою викладання навчальної дисципліни - забезпечити майбутніх фахівців теоретичною та практичною основою сукупності знань, методів та інструментів, необхідних для успішного виявлення потреб замовника, формулювання та обґрунтування бізнес рішень щодо реалізації програмних проектів, що дозволять фахівцю управляти проектами по створенню програмного забезпечення, працювати з окремими процесами бізнес аналізу.
Рекомендована та необхідна література
1. Власій О.О Комп’ютерна графіка. Обробка растрових зображень: Навчально-методичний посібник / О. О. Власій, О. М. Дудка. Івано-Франківськ: ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», 2015. 72 с. Інтернет-ресурси: 1. www.adobe.com/ua/products/aftereffects.html. 2. www.adobe.com/ua/products/premiere.html.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж рекомендований мінімум – 48 балів, для одержання заліку необхідно відпрацювати пропущений матеріал і здати залік. За бажанням студента, за наявності залікових балів можна покращити свій результат, він має право здавати залік, який оцінюється в 20/12 балів, але сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни