Теорія інформації

Освітня програма: Інформаційні системи (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Теорія інформації
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знання особливостей застосування методів визначення характеристик та властивостей інформації та її аналізу з урахуванням предметної області розробки або дослідження. Вмяіння застосовувати принципи, техніки та засоби отримання та аналізу інформації під час розробки або проведення дослідження предметної області на основі визначення, оцінювання інформації з різних джерел.Здатність ефективно формувати комунікаційну стратегію через точність аргументації та самостійно розв’язувати професійні задачі і нести відповідальність за отримані розв'язки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна базована на компетентностях, отриманих студентами під час успішного опанування таких дисциплін: "Сучасні системи баз даних", "Алгоритми і структури даних", "Аналіз даних і машинне навчання".
Зміст навчальної дисципліни
Формування базових знань про актуальні характеристики та властивості інформації, цілі та завдання організації каналів передачі даних, що застосовуються в інформаційних системах. Метою навчальної дисципліни «Теорія інформації» є формування та розвиток у студентів теоретичних і практичних знань про теорію інформації, оволодіння такими поняттями як ентропія та кількісні міри вимірювання інформації, основними теоремами теорії інформації для дискретних каналів зв’язку, що використовуються в сучасних інформаційних системах.
Рекомендована та необхідна література
1. Курко А.М., Решетник В.Я. Введення в теорія інформації : посібник до вивчення дисципліни теорія інформації для студентів за напрямом підготовки 6.050202 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології / – Тернопіль : Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017 – 108 с. 2. Подлевський Б. М. Теорія інформації : підручник / Б. М. Подлевський, Р. Є. Рикалюк. – Львів: Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2016. – 342 с. 3. Бойко В.Д., Василенко М.Д., Слатвінська В.М. Теорія інформації та кодування: навчально-методичні рекомендації (в допомогу до самостійної роботи для здобувачів вищої освіти кваліфікації бакалавр факультету кібербезпеки та інформаційних технологій). Одеса : Видавничий дім «Гельветика». 2020. 34 с. 4. Подлевський Б. М. Теорія інформації в задачах. Центр навчальної літератури. 2019. – 271 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Студент допускається до іспиту за умови успішного виконання протягом семестру контрольних робіт та всіх передбачених планом лабораторних робіт, що у підсумку має складати не менше рекомендованого мінімуму у 36 балів (60% від максимально можливої кількості балів, які студент може отримати за роботу в семестрі). Умовою отримання позитивної результуючої оцінки за дисципліну є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів – 60 балів. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота в семестрі складається з двох змістових модулів, в кінці вивчення яких проводиться підсумкові контрольні роботи. Максимально можлива кількість балів за роботу в семестрі – 60. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту. Максимально можлива кількість балів за іспит – 40.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни