Сховища даних

Освітня програма: Інформаційні системи (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Сховища даних
Код дисципліни
ВБ 4.2.А
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Мати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки у сфері комп’ютерних наук і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень, критичне осмислення проблем у сфері комп’ютерних наук та на межі галузей знань. Розробляти концептуальну модель інформаційної або комп’ютерної системи. Розробляти математичні моделі та методи аналізу даних (включно з великим). Проектувати та супроводжувати бази даних та знань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання та навички, набуті студентами при вивченні ними дисциплін: «Бази даних», «Дискретна математика», «Сучасні системи баз даних».Знання та навички, набуті студентами при вивченні ними дисциплін: «Бази даних», «Дискретна математика», «Сучасні системи баз даних».
Зміст навчальної дисципліни
Набуття студентами необхідних методичних і методологічних знань і навичок організації сховищ даних та розроблення сховищ даних різними засобами. У результаті вивчення дисципліни студенти повинні засвоїти елементи дослідницької діяльності, принципи організації, методику й технології у сфері бізнес-аналітики та розроблення сховищ даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Берко А.Ю., Верес О.М., Пасічник В.В. Системи баз даних та знань. Книга 1. Організація баз даних та знань. - 2-е вид. – Львів : «Магнолія 2006», 2015. – 440 с. 2. Пасічник В. В. Шаховська Н. Б. Сховища даних.– Львів : «Магнолія 2006», 2008. – 492 с. 3. Hobbs L. Oracle & Data Warehousing / L.Hobbs, S.Hillson. – Digital Press, 2000. 380 р. 4. Inmon W.H. Building the Data Warehouse, 4th Edition. — Hoboken, NJ:Wiley, 2005. — 576 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Протягом семестру оцінюванню підлягають дві модульні контрольні роботи та захист звітів з трьох практичних робіт. Залік виставляється студенту за результатами роботи впродовж усього семестру. Максимальна кількість балів, що можуть бути отримані студентом складає 100 балів (захист звітів з трьох практичних робіт, МКР1, МКР2). При отриманні результуючої підсумкової кількості балів не менше 60, студенту виставляється оцінка зараховано. За бажанням студента, за наявності залікових балів, покращити свій результат, він має право здавати залік, який оцінюється в 20 балів, але сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж 48, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 48 балів. У випадку здачі заліку заліковий білет містить теоретичні питання та практичні задачі, що охоплюють весь перелік питань навчальної дисципліни.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни