Управління проектами
Освітня програма: Інформаційні системи (Магістр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Управління проектами
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Уміння продемонструвати знання та розуміння загальних положень управління проектами розробки програмного забезпечення, сутність, ознаки, види, учасники проекту, життєвого циклу проекту, міжнародних стандартів проектування та форм організаційної структури проекту, загальні підходи до планування, структуризації і контролю проектів, основні процеси в управлінні проектами. Вміти оцінювати і контролювати виконання проекту, визначення відхилень від плану проекту. Прогнозування остаточної вартості проекту. Створення загальної системи контролю за змінами. Управління ризиками проекту. Вміти управляти якістю ІТ проекту. Застосовувати в роботі діаграми Парето, статистичне моделювання, методи забезпечення якості у проекті щодо розробки програмного забезпечення. Вироблення у студентів практичних навичок командної роботи, здатність до комунікабельності, витримки, такту, відстоювання своєї точки зору, зрозуміло висловлювання своєї думки, зокрема, у сфері комп’ютерних наук.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення дисципліни «Управління проектами» необхідні знання та навички, набуті студентами при вивченні ними дисциплін освітнього ступеню бакалавр: «Алгоритмізація та основи програмування», «Інформаційні системи і технології на підприємствах», «Проектування та моделювання систем».
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни «Управління проектами» спрямовано на отримання студентами компетенцій та навичок щодо вмілого використання теоретичних основ методології та базових інструментів управління ІТ-проектами. Дисципліна «Управління проектами» дозволяє студентові описувати, аналізувати та оптимізувати архітектурні рішення інформаційних та комп’ютерних систем різного призначення, розробляти програмне забезпечення відповідно до сформульованих вимог з урахуванням наявних ресурсів та обмежень. Метою викладання навчальної дисципліни є забезпечити майбутніх фахівців теоретичною та практичною основою сукупності знань, методів та інструментів, необхідних для успішної реалізації програмних проектів, що дозволять фахівцю управляти проектами по створенню програмного забезпечення, працювати з окремими процесами управління проектами, використовувати спеціальне прикладне програмне забезпечення для моніторингу та планування управління проектами.
Рекомендована та необхідна література
1. Основи управління IT проектами [Електронний ресурс]: навч. посіб. для студ. спеціальності 122 «Комп’ютерні науки»/ КПІ ім. Ігоря Сікорського ; уклад.: В. О. Кузьміних, Р. А. Тараненко. – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. – 75 с.
2. Інформаційні технології в бізнесі. Частина 1: Навч. посіб. / [Шевчук І.Б., Старух А.І., Васьків О.М. та ін.]; за заг. ред. І.Б. Шевчук. Львів: Видавництво ННВК «АТБ», 2020. 455 с.
3. Долганова О.І., Виноградова Є.В., Лобанова А.М. Моделювання бізнес-процесів: підручник і практикум для академічного бакалавріату. М.: Юрайт, 2017. 289 с.
4. Кобилін А.М. Інформаційний менеджмент : навч. посібник / А.М. Кобилін, Б.В. Самородов. – Львів : Новий Світ-2000, 2018. – 215, [1] с. : іл., табл. – Бібліогр.: с. 215. – (Вища освіта в Україні)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Результати навчальної діяльності студентів протягом семестру оцінюються за 100-бальною шкалою.
Робота у семестрі поділяється на два змістових модулів, що охоплює одну модульну контрольну роботу та семи лабораторних робіт – максимум 60 балів (мінімум 36 балів). Форма підсумкового оцінювання – іспит, що включає теоретичні питання та практичне завдання – максимум 40 балів, але не менше ніж 24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни