Сучасні системи баз даних (Проект 1)
Освітня програма: Інформаційні системи (Магістр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Сучасні системи баз даних (Проект 1)
Код дисципліни
ОК 1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Мати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки у сфері комп’ютерних наук і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень, критичне осмислення проблем у сфері комп’ютерних наук та на межі галузей знань. Розробляти концептуальну модель інформаційної або комп’ютерної системи. Розробляти математичні моделі та методи аналізу даних (включно з великим). Проектувати та супроводжувати бази даних та знань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання та навички, набуті студентами при вивченні ними дисциплін: «Бази даних», «Дискретна математика», «Алгоритмізація та основи програмування», «Алгоритми та структури даних».
Зміст навчальної дисципліни
Набуття студентами необхідних методичних і методологічних знань і навичок застосовування на практиці проектування, впровадження та експлуатації сучасних БД. У результаті вивчення дисципліни студенти повинні засвоїти елементи дослідницької діяльності, принципи організації, методику й технології проектування, впровадження та експлуатації сучасних баз даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Пасічник В. В., Резніченко В. А. Організація баз даних і знань. – К. : Видавнича група BHV, 2012. – 384 c.
2. Пасічник В. В. Шаховська Н. Б. Сховища даних.– Львів : «Магнолія 2006», 2021. – 492 с.
3. Carlos Coronel, Steven Morris. Database systems. Design, Implementation and Management. 12e. – WCN: 02-200-203. © 2017, 2015 Cengage Learning®. – 818 р.
4. CRC Press Taylor & Francis Group. A Practical Guide to Database Design. Second Edition. –International Standard Book Number-13: 978-1-1385-7806-7 (Hardback). © 2018 by Taylor & Francis Group, LLC. – 431 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Протягом семестру оцінюванню підлягають дві модульні контрольні роботи, захист звітів з трьох лабораторних робіт та захист проекту.
допуском до іспиту є успішне складання протягом семестру двох модульних контрольних робіт, здача та захист звітів з трьох лабораторних робіт, захист проекту, що в підсумку має сумарно бути не менше 36 рекомендованих балів.
Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів.
Результати навчальної діяльності студентів протягом семестру оцінюються за 100-бальною шкалою.
Робота у семестрі поділяється на два змістових модуля, що включають дві модульні контрольні роботи у вигляді виконання практичного завдання, трьох лабораторних робіт та виконанню та захисту проекта – максимум 60 балів.
Підсумковий контроль проводиться у формі письмового іспиту, що включає теоретичні питання та практичне завдання – максимум 40 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни