Математичні методи розробки концепцій ІТ проєктів

Освітня програма: Управління проектами 2022_2023

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Математичні методи розробки концепцій ІТ проєктів
Код дисципліни
ОК 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію у сфері комп’ютерних наук до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються. Оцінювати результати діяльності команд та колективів у сфері інформаційних технологій, забезпечувати ефективність їх діяльності. Розробляти концептуальну модель інформаційної або комп’ютерної системи. Збирати, формалізувати, систематизувати і аналізувати потреби та вимоги до інформаційної або комп’ютерної системи, що розробляється, експлуатується чи супроводжується
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
У це поле подається вимоги до вивчення дисципліни. Якщо вони є, то беруться з робочої програми дисципліни. Розуміння сутності та основних процесів управління проєктами, а також основ ініціації проєктної діяльності; Знання поняття «проєкт», його цілей, задач, характеристик; понять «результат проєкту» та «продукту проєкту»; Володіння елементарними навичками пошуку необхідної інформації для проведення маркетингових та інвестиційних досліджень, роботи в команді проєкту, використання методів стратегічного аналізу
Зміст навчальної дисципліни
У це поле подається інформація з робочої програми дисципліни. Описується в довільній формі. Дисципліна присвячена вивченню концептуальних та методологічних засад формування задуму ІТ проєкту, особливостям аналізу зовнішнього оточення майбутнього проєкту. В межах дисципліни розглядаються етапи та процеси формування концепції проєктів від бізнес-ідеї до старту проєкту. А саме: аналіз проблемної області майбутнього проєкту та його оточення, формування вимог до продукту проєкту, визначення цілей проєкту, проведення проєктного аналізу, проведення досліджень, формування проєктних альтернатив та проєктних пропозицій, пошук джерел фінансування проєкту, розробка обґрунтування ІТ проєкту.
Рекомендована та необхідна література
1. Методичні вказівки до проведення практичних, лабораторних занять та виконання самостійної роботи з дисципліни «Математичні методи розробки концепцій ІТ проєктів» для студентів магістерської освітньої програми «Управління проектами» - К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2022. - 42с. Електронний ресурс: http://moodle.fit.knu.ua/course/view.php?id=157 2. Morozov V., Kalnichenko O., Use of computer technologies developing project concepts and geophysical research programs // XVІ міжнародна конференція «Геоінформатика: теоретичні та прикладні аспекти», Математичні методи та комп'ютерні технології в геофізиці та геології, 15-17 травня 2017, с. 83-85. 3. Кальніченко О.В. Аспекти концептуального моделювання в інноваційних проєктах // Тези доповідей 4-ї міжнародної наукової конференції «Modern problems of management: economics, education, health care and pharmacy» - Республіка Польща, м. Ополе 11-14 листопада 2016р. – С. 32-34.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
За кожну виконану практичну роботу студенти можуть отримати до 3 балів (що не перевищує 12 балів за весь комплекс), а також за кожну виконану лабораторну роботу до 4 балів, останні дві лабораторні оцінюються до 5 балів (що не перевищує 30 балів за весь комплекс). Передбачається виконання двох самостійних роботи з оцінкою до 3 балів та до 5 балів відповідно. Після завершення ЗМ1 та ЗМ2 проводяться контрольні роботи у вигляді тестів, які оцінюються до 5 балів кожний.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни